3. listopadu 2017 • 09:41

Bílek míří do vedení Slavie. Třeba půjdu na kobereček, smál se Šilhavý

Autor:
TOP VIDEA
Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal? Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal?
Milan Antoš a Jiří Lípa hodnotí prohru s Ruskem: Zlomem byly nevyužité přesilovky Milan Antoš a Jiří Lípa hodnotí prohru s Ruskem: Zlomem byly nevyužité přesilovky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Slavia před zápasem s Villarrealem (0:2) ku příležitosti 125. výročí založení ocenila své legendy, došlo ale i na velké loučení. Kapitán týmu Jiří Bílek po podzimní části sezony pověsí kopačky na hřebík a přidá se do slávistického představenstva, v němž bude působit jako sportovní poradce. Brzy se tak stane de facto jedním z nadřízených svého současného kouče Jaroslava Šilhavého.Slávistický trenér ocenil přínos týmového lídra na pozápasové tiskovce. "Jirka je především lidsky vynikající kluk. Sice ještě nemá zkušenosti, ale má chuť, je jen na něm, jak to bude brát vážně a jak se bude vzdělávat. Jak ho znám, bude pro sportovní úsek Slavie prospěšný," chválil Bílka šestapadesátiletý kouč.

Slávistický kapitán, který v sobotu oslaví 34. narozeniny, byl už od jarní části minulé sezony odsouzen pouze k roli náhradníka, přes Simona Deliho, Michaela Lüftnera a nyní Jakuba Jugase se do sestavy dostával jen sporadicky. V aktuálním ročníku nastoupil jen třikrát - v prvním kole HET ligy proti Teplicím a v obou utkáních Slavie v MOL Cupu proti Třinci a Jihlavě.

"Jirka už ani neměl touhu jít někam dohrávat kariéru," řekl Šilhavý. "Chce se věnovat klubu, práci, managementu. Ale to ohlášení na hřišti, že bude v představenstvu, to bylo z čistého nebe. Přesně ani nevím, co bude zastávat. Jestli bude můj nadřízený, třeba půjdu zítra na kobereček," smál se trenér úřadujících mistrů.

Jiří Bílek přišel do Slavie před třemi lety z polské Zaglebie Lubin, s kapitánskou páskou na ruce zažil záchranářské boje i letní oslavy ligového titulu. Ten si už v roce 2006 užil s Libercem, z roku 2010 má i titul z 2. bundesligy s Kaiserslauternem.

Končící kapitán Jiří Bílek s trenérem Slavie Jaroslavem Šilhavým
Končící kapitán Jiří Bílek s trenérem Slavie Jaroslavem Šilhavým

720p 360p
Trenér Slavie Šilhavý: Z neproměněných šancí mám jizvy na srdci

720p 360p
Souček po prohře Slavie: Výsledek 0:2 nevypovídá o dění na hřišti

720p 360p
Záložník Slavie Sýkora: V první půli jsme byli ustrašení, měli jsme na víc

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze