Trumfy Slavie proti Bordeaux: zjevení Traoré, Souček si opět říká o přestup | iSport.cz
21. září 2018 • 05:00

Trumfy Slavie proti Bordeaux: zjevení Traoré, Souček si opět říká o přestup

Autor: pav
Vstoupit do diskuse
0
 • Ibrahim Traoré zvládl debut na evropské scéně s přehledem Ibrahim Traoré zvládl debut na evropské scéně s přehledemFOTO: Barbora Reichová (Sport)

  Vstup do skupinové části Evropské ligy mohl stěží dopadnout lépe, pražská Slavia porazila francouzské Bordeaux 1:0. Výhra, ač se může zdát hubená, ukázala sílu současných sešívaných. Trenér Jindřich Trpišovský se i přes širokou marodku může spolehnout na několik opor, které dokáží převážit zápas na slávistickou stranu. Kdo z vršovické družiny nejvíce zaujal proti Bordeaux?

 • Ibrahim Traoré

  Ibrahim Traoré v souboji s Jaroslavem PlašilemIbrahim Traoré v souboji s Jaroslavem PlašilemFoto ČTK

  Nouzové řešení? Kdepak. Zjevení! Záložník z Pobřeží slonoviny, který ve Slavii zatím hostuje ze Zlína, na sobě nenechal znát, že v sešívaném dresu hraje teprve druhé soutěžní utkání. Z role ofenzivní „desítky“, kde alternuje za zraněného Jana Sýkoru, s přehledem dirigoval hru, mnohdy se vytáhl na hrot ke Stanislavu Teclovi. A ve 20. minutě mu chyběly jen centimetry, aby parádními nůžkami otevřel svůj vršovický střelecký účet.

 • Ondřej Kúdela

  Ondřej Kúdela v ostrém souboji s Francoisem KamanemOndřej Kúdela v ostrém souboji s Francoisem KamanemFoto ČTK

  I kvůli chatrnému zdraví Simona Deliho dostává možná víc prostoru než by mnozí čekali. Jednatřicetiletý zadák je navzdory původně nevelikým očekáváním fanoušků velkou jistotou zadních řad. Ofenzivní univerzál Bordeaux Jimmy Briand musel několikrát jen nešťastně rozhodit rukama, když mu Kúdela zabránil v průniku sešívanou obranou. Přidaná hodnota v podobě gólu mu těsně unikla, když v 74. minutě poslal odražený míč z voleje kousek vedle šibenice Costilovy brány.

 • Tomáš Souček

  Tomáš Souček se po utkání loučí s Jaroslavem PlašilemTomáš Souček se po utkání loučí s Jaroslavem PlašilemFoto Michal Beránek (Sport)

  Střed hřiště patřil jemu. Třiadvacetiletý záložník s lehkostí sbíral přihrávky soupeře, rozehrával až mezi stopery. A mohl dát i gól, kdyby v 74. minutě jeho hlavičce nestály v cestě pohotové reflexy Benoita Costila. Souček svým výkonem znovu vyčníval a s nadsázkou se dá říci, že zase o něco navýšil svou cenu. Ať už se podruhé přihlásí italské kluby, nebo někdo jiný, o klíčového středopolaře Slavie bude v lednu velký zájem.

 • Jaromír Zmrhal

  Jaromír Zmrhal oslavuje první vstřelenou branku v zápase Slavie s BordeauxJaromír Zmrhal oslavuje první vstřelenou branku v zápase Slavie s BordeauxFoto Barbora Reichova / Sport

  To nejlepší nakonec, chtělo by se říct. Nebo přinejmenším to nejdůležitější. Slávistický odchovanec má na góly v těch nejdůležitějších zápasech čich, koneckonců v Plzni by mohli povídat. Zmrhal otevřel skóre veledůležitého prvního klání v Evropské lize nádhernou ranou, za kterou se Costil mohl přinejlepším otočit. Aktivitou hýřil i dál, v 81. minutě málem přidal další trefu, ovšem to už na francouzského gólmana nevyzrál.

  Jaromír Zmrhal oslavuje první vstřelenou branku v zápase Slavie s Bordeaux
  Jaromír Zmrhal oslavuje první vstřelenou branku v zápase Slavie s Bordeaux

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud