Bordeaux na Slavii? Zoufalé a matné. Ve Francii zaujal i propad v televizi | iSport.cz
21. září 2018 • 14:48

Bordeaux na Slavii? Zoufalé a matné. Ve Francii zaujal i propad v televizi

Autor: iSport.cz, ČTK
TOP VIDEA
TOP 5 extrémních sportů: sjezd aktivní sopky nebo skákání z útesu do moře
Co s ligou? LFA se bude řídit pokynem UEFA, aby se soutěže dohrály
VŠECHNA VIDEA ZDE

Francouzská média nenechala nit suchou na fotbalistech Bordeaux, kteří vstoupili do zkladní skupiny C Evropské ligy porážkou 1:0 od pražské Slavie. Jako hrdinu večera naopak chválí Hatema Ben Arfu, který poprvé nastoupil v dresu Rennes a z penalty rozhodl o výhře 2:1 nad Jabloncem. "Ben Arfa zachránil Rennes," konstatoval Le Monde o "vytouženém vítězství".Hosté z Bordeaux na pražském trávníku "nepředvedli vůbec nic" a museli se sklonit před slávisty po "silně znepokojivém" výkonu, napsal sportovní list L´Équipe. Sice ještě nic není rozhodnuto a Girondins zbývá ještě pět zápasů o evropské budoucnosti, ale pokud budou drazí hráči hrát stejně jako proti Slavii, svou kůži draho neprodají, varoval deník.

Týž list si všímá, že porážku Bordeaux sledovalo jen 386 000 televizních diváků (asi 1,9 procenta), zatímco v předchozím ročníku mívaly zápasy Evropské ligy více než milionové publikum.

Le Parisien označuje výkon Bordeaux za matný: fotbalisté nehráli nápaditě, v útoku nic předvedli a logicky prohráli. Jedině brankář Seul Benoit Costil podle listu nešel v tomto zápase ke dnu.

"Bordeaux v Praze prohrálo, ale nic lepšího si nezasloužilo," míní Le Figaro. Porážka je podle komentátora nezpochybnitelná, Bordeaux zápas propáslo, na trávníku proti vedoucímu týmu české ligy naprosto nic nepředvedlo a zůstalo až do konce "zoufale neškodné". Slavii naopak chválí za odhodlání hráčů, zejména "všudypřítomného Hušbauera", kteří rychle ovládli střed pole a dostali soupeře pod tlak, a tak hosté mohli být rádi, že neodjeli s ještě horším výsledkem.

Rozhlasová a televizní stanice BFMTV si na svém webu klade otázku, zda se Bordeaux po pražské porážce ještě podaří vyhnout se velice bolestivé "sezoně na galejích". Každopádně fanoušci mají důvod si dělat starosti, anebo se rovnou zlobit.

Trpišovský: Traoré hrál v Táborsku v lese. Teď nám pomáhá v Evropě

 
Skupina F
Články odjinud


Články odjinud