Slavia střílí naslepo. Ve vápně dřel jediný Matoušek, proč chybí góly? | iSport.cz
Jan Malý
6. října 2018 • 05:00

Slavia střílí naslepo. Ve vápně dřel jediný Matoušek, proč chybí góly?

Autor: Jan Malý
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Berkovy přehmaty v Edenu, obstál Rejžek v Plzni
RUDEJ FANDA o derby: Heča se parádně vyspal. Mám vzkaz pro Tetteha
VŠECHNA VIDEA ZDE

Překvapila, jak dominantně se prezentovala proti Zenitu Petrohrad. Skoro se až vnucuje pomyšlení, kdy zase bude český celek takhle přehrávat silný evropský tým. Slavia ve druhém utkání Evropské ligy prohrála v Petrohradu 0:1. I přes sympatický výkon. Ale nedala gól. Střílí totiž naslepo. Proč se Slavia nedokázala prosadit? Co si o hře "sešívaných" myslí bývalý trenér týmu Dušan Uhrin a zkušený kouč Vlastimil Palička?Leden 2018, Zenit Petrohrad v rámci přátelského zápasu se Slavií cvičí a nakonec ji roztrhá poměrem 1:5. Říjen 2018, stejné týmy (byť v poněkud jiném složení) se potkávají v Rusku v Evropské lize a dění na trávníku je zcela odlišné. Slavia dominuje, soupeře neúnavně ostřeluje, hráči hrdého ruského kolosu působí bezradně a těžkopádně. Ačkoliv Zenit vyhrává se štěstím 1:0, a přestože v prvním případě šlo jen o přípravu, dá se na těchto dvou zápasech zachytit vývoj červenobílých.

Lednový zápas v Dubaji byl jedním z prvních pro trenéra Jindřicha Trpišovského ve Slavii. Poznával mužstvo, začínal svou práci, o které měl jasnou představu. Tu už tři čtvrtě roku zhmotňuje, kádr obměnil, herní styl driluje. A po vystoupení v Petrohradě mohl konstatovat: „Tým může být spokojený a hrdý za výkon, jaký předvedl. Byl vyspělý, komplexní, bohužel bez toho nejdůležitějšího, tedy vstřeleného gólu.“

„Sešívaní“ sílí a potvrzují, že jejich směr má smysl. Zenit tiskli k vlastnímu pokutovému území, svou aktivitou ho doháněli k chybám, i ve složitějších situacích zůstali klidní a sebevědomí a pomohli si kombinací a ne divokým odkopem. „Věděli jsme, že abychom byli úspěšní, musíme držet míč, protože s ním je Zenit velice nebezpečný. Splnili jsme to, hráli jsme aktivně, ale body nám to bohužel nepřineslo,“ poznamenal Trpišovský.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0
Skupina F
Články odjinud


Články odjinud