Slavia - Chelsea: Anglický klub trénoval před zápasem v Edenu na Spartě | iSport.cz
Jan Vacek
11. dubna 2019 • 16:16

Chelsea se schovala na Spartě: trénink na Letné i pronajatá videomístnost

TOP VIDEA
PĚT MOMENTŮ ligového víkendu: Straka vykradl Letnou, všichni favorité selhali PĚT MOMENTŮ ligového víkendu: Straka vykradl Letnou, všichni favorité selhali
Třinec - Liberec: A další gól v síti hostů! Adamský překonal Willa, 3:1 Třinec - Liberec: A další gól v síti hostů! Adamský překonal Willa, 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Oficiální trénink den před bitvou na Slavii v rámci čtvrtfinále Evropské ligy Chelsea odpískala. Přípravu na vršovického soupeře ale anglický gigant v žádném případě neošidil. Jak zjistil deník Sport, mužstvo kouče Mauricia Sarriho si našlo útočiště u hlavního rivala svého soka. Na Spartě. Tam ve čtvrtek absolvovalo téměř hodinu a půl dlouhou tréninkovou jednotku. Navíc si pronajalo i videomístnost, aby se na bitvu v Sinobo Stadium náležitě připravilo.Generali Arena, zhruba hodinka po poledni. Kolem svatostánku Sparty je až nezvykle živo. Přeplněné parkoviště, zvýšená ostraha. U příjezdové cesty parkuje bílý autobus, zdánlivě obyčejný a nenápadný. Kolem něj pobíhá několik chlapíků v šedomodrých teplákovkách.

„Ten telefon prosím hned schovejte,“ prohodí jeden z členů ochranky. O několik desítek vteřin později získává tahle prosba opodstatnění. Z útrob stadionu totiž vychází Mauricio Sarri. Po něm Olivier Giroud. Následují další superhvězdy Chelsea. Ano, anglický velkoklub se v den utkání proti Slavii „schoval“ na Letné, v hájemství největšího rivala sešívaných.

Callum Hodson-Odoi se fotí s fanoušky u hotelu, kde je ubytovaná Chelsea
Callum Hodson-Odoi se fotí s fanoušky u hotelu, kde je ubytovaná Chelsea

Na hlavním stadionu Sparty absolvoval zhruba hodinu a půl dlouhý trénink. V něm nechybělo nic. Důkladná rozcvička, cvičení na výbušnost a sílu, nácvik standardních situací, při kterých exceloval především Eden Hazard, a dalších herních prvků.

Jestliže se po oznámení, že Chelsea odpískala tradiční předzápasový trénink mohlo zdát, že do Prahy přiletí odehrát pouze úvodní čtvrtfinále Evropské ligy, realita byla jiná. Vedení londýnského celku s předstihem kontaktovalo zástupce Sparty s požadavkem, zda by tým mohl využít zázemí rudých pro přípravu v den zápasu. Využít mohlo i skutečnost, že se Chelsea v minulosti s rudými v rámci evropských soutěžích dvakrát potkala, mezi oběma kluby tak zůstala užší vazba.

„Sparta s tím neměla žádný problém. Nejprve Chelsea nabídla k využité tréninkové centrum na Strahově, Angličané ale preferovali přípravu na uzavřeném stadionu,“ říká zdroj detailně obeznámený s děním v pražském klubu. Proto ostrovní výprava zamířila přímo na Letnou.

Podle informací deníku Sport londýnský celek uhradil veškeré náklady spojené s tréninkem na Letné, od Sparty si zároveň pronajal i videomístnost, kde Sarri své svěřence chystal na večerní bitvu i po taktické stránce.

Hrozby Chelsea v Edenu: Nejdražší gólman nebo snajpr pro Evropskou ligu Giroud
720p 360p

Chelsea bere Slavii vážně, říká britský novinář. Skončí v klubu Sarri? A ztrácí Abramovič zájem?
Video patří k placenému obsahu

Chelsea dorazila do Prahy! Podívejte se na přílet Hazarda a spol.
1080p 720p 360p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program nadstavby Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Hokejová extraliga 2018/2019: Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud