Divoký zápas Evropské ligy. Slzný plyn a rozhodčí trefený pyrotechnikou | iSport.cz
1. srpna 2019 • 23:05

Divoký zápas Evropské ligy. Slzný plyn a rozhodčí trefený pyrotechnikou

Autor: apr
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Všech 69 gólů Slavie: Podívejte se na Hušbauerovy rakety a další parádičky
Lídr Slavie Stanciu: V Česku jsem díky Trpišovskému
VŠECHNA VIDEA ZDE

Obří skandál. Utkání 2. předkola Evropské ligy mezi rumunskou Craiovou a maďarským Honvédem bude mít s největší pravděpodobností ještě dohru u UEFA. V závěru prodloužení byl totiž zasažen pyrotechnikou rozhodčí Arnold Hunter. Už předtím navíc musela ochranka ve spolupráci s policií použít slzný plyn proti fanouškům hostujícího celku. Universitatea Craiova, jejíž barvy hájí bývalý hráč Sparty či Jablonce Bogdan Vatajelu, vybojovala postup do 3. předkola Evropské ligy, když po dvou bezbrankových remízách zvládla penaltový rozstřel s Honvédem. Je však otázkou, zda nakonec nebude vše jinak.

Postupovou radost totiž halí temný háv skandálu, který způsobili její fanoušci v závěru prodloužení. Mezi hráči došlo po rohovém kopu domácího celku ke strkanici, načež ze sektoru příznivců Craiovy vyletěla pyrotechnika, která vybuchla v bezprostřední blízkosti severoirského rozhodčího Arnolda Huntera. Po několika sekundách k němu byla na trávník dokonce přivolána sanitka, aby mohlo dojít k řádnému ošetření.

Utkání bylo následně na více než půl hodiny přerušeno a dokonce se uvažovalo o tom, zda nebude předčasně ukončeno. K tomu ale na doporučení policie, která měla obavy z nepokojů mezi fanoušky, nedošlo. Jako hlavní arbitr nakonec dopískal střetnutí čtvrtý sudí Jamie Robert Robinson. 

Celkově šlo o hodně vypjatý duel. Už dříve během zápasu se snažili fanoušci Honvédu dostat mezi příznivce Craiovy. Ochranka spolu s policií je ale i za použití slzného plynu dokázaly uklidnit. 

Vstoupit do diskuse
0
Skupina F
Články odjinud


Články odjinud