United deklasovali Linec 5:0, Basilej přehrála Eintracht. Wolves remizovali

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Manchesteru United zvítězili v úvodním osmifinále Evropské ligy v Rakousku nad LASK Linec 5:0 a výrazně se přiblížili postupu. Velmi dobrou výchozí pozici má před domácí odvetou i Basilej, která vyhrála ve Frankfurtu 3:0. Wolverhampton nedokázal využít oslabeného Olympiakosu, který od 29. minuty hrál s deseti hráči, a remizoval v Řecku 1:1.

United šli v Linci, kde se kvůli pandemii koronaviru hrálo bez diváků, do vedení v 28. minutě. Z hranice šestnáctky se trefil ranou do šibenice Odion Ighalo. Třicetiletý Nigerijec, jenž „Rudé ďábly“ posílil v zimě, byl vidět i po přestávce a v 58. minutě poslal do úniku Daniela Jamese, který navýšil náskok.

Hosté dokonali debakl v závěru zápasu. V 82. minutě po náběhu za obranu skóroval Juan Mata a v nastaveném čase se prosadili z brejku Mason Greenwood a nedlouho po něm i ranou z třiceti metrů Andreas Pereira.

I Basilej se před prázdným hledištěm ve Frankfurtu dostala do vedení po necelé půlhodině hry. Z přímého volného kopu se trefil Samuele Campo. Po přestávce potvrdili vedení švýcarského týmu Kevin Bua a Fabian Frei.

Ve Skotsku se utkání mezi Rangers a Leverkusenem ještě odehrálo i s fanoušky

Turecký Basaksehir udolal Kodaň 1:0 gólem z penalty, kterou dvě minuty před koncem proměnil bosenský záložník Edin Višča.

Olympiakos se musel od 29. minuty obejít bez stopera Rúbena Semeda, který byl po faulu na hranici šestnáctky rovnou vyloučen. Oslabený řecký tým se přesto ujal vedení v 54. minutě zásluhou Júsufa El Arabiho. Wolverhampton srovnal o 13 minut později, kdy se prosadil Pedro Neto.

Po výhře 2:1 ve Wolfsburgu nakročil do čtvrtfinále Šachtar Doněck. Ukrajinský tým otevřel skóre v 17. minutě, kdy se trefil Junior Moraes. Oba týmy v prvním poločase neproměnily penaltu, což se stalo vůbec poprvé v historii Evropské ligy: nejdřív za hosty selhal Viktor Kovalenko, v dresu Wolfsburgu pak minul Wout Weghorst.

Domácí vyrovnali až v druhé půli zásluhou Johna Brookse, Šachtar ale strhl vedení zpět na svou stranu díky Marcu Antoniovi.

Leverkusen zvítězil v Glasgow nad Rangers 3:1. V první půli proměnil penaltu Kai Havertz, v druhé se trefili Charles Aránguiz a Leon Bailey. Za domácí dokázal pouze snížit George Edmundson.

Domácí:

Hosté: 28. Ighalo, 58. D. James, 82. Mata, 90+2. Greenwood, 90+3. Pereira

Domácí: A. Schlager – Ramsebner, Trauner (C), Ranftl – Reiter, Holland (76. Haudum), Michorl, Renner – S. Tetteh (61. Raguz), Klauss, Frieser (71. Balič).

Hosté: Romero – Williams, Maguire (C), Bailly, Shaw – McTominay, Fred, B. Fernandes (78. Pereira) – Mata, Ighalo (85. Greenwood), D. James (71. Chong).

Hosté: 27. Campo, 73. Bua, 85. Frei

Domácí: Trapp – D. Abraham (C), Hasebe (73. Ilsanker), Hinteregger – A. Touré, Sow (46. Paciência), Rode, N'Dicka – Kamada (78. Gaćinović) – André Silva, Kostić.

Hosté: Omlin – Widmer, Cömert, Alderete, B. Riveros – Xhaka, Frei – Stocker (C) (90+2. Zhegrova), Campo (78. van der Werff), Petretta (67. Bua) – Cabral.

Domácí: Rönnow, da Costa, Gaćinović, Chandler, Ilsanker, Kohr, Paciência

Hosté: Nikolić, Bergström, Bua, Bunjaku, Pululu, van der Werff, Zhegrova

Domácí: Sow

Hosté: Campo, Cömert, Alderete

Andreas Ekberg – Mehmet Culum, Stefan Hallberg (všichni SWE)

Commerzbank-Arena, Frankfurt

Domácí: 89. Višća

Hosté:

Domácí: Günok – Caiçara, Škrtel, Epureanu, Clichy – Aleksić, Tekdemir (86. Gulbrandsen), Kahveci – Višća (90+1. Okechukwu), Ba, Crivelli (76. Robinho).

Hosté: Johnsson – Varela, Nelsson, Bjelland, Bengtsson – Biel (90. Bartolec), Zeca, Stage – Daramy (62. Kaufmann), Santos (84. Fischer), Falk.

Domácí: Babacan, Gulbrandsen, Okechukwu, Ponck, Robinho, Topal, Uçar

Hosté: Grytebust, Bartolec, Fischer, Kaufmann, Oviedo, Papagiannopoulos, Thomsen

Domácí: Kahveci, Crivelli, Okechukwu

Hosté: Santos

Başakşehir Fatih Terim Stadium, Istanbul

Domácí: 48. Brooks

Hosté: 17. Júnior Moraes, 73. Antônio

Domácí: Casteels (C) – Steffen, Knoche, Brooks, Otávio – Arnold, X. Schlager (73. Joao Victor), Gerhardt – Mehmedi (80. Ginczek), Weghorst, Brekalo.

Hosté: Pjatov (C) – Dodô, Kryvcov, Matvijenko, Ismaily (68. Chočolava) – Kovalenko (66. Maycon), Antônio – Tetê, Patrick, Taison (88. Konopljanka) – Júnior Moraes.

Hosté: 37. Havertz, 67. Aránguiz, 88. Bailey

Domácí: McGregor – Barišić, Goldson, Edmundson, Tavernier (C) (85. Polster) – S. Davis, Arfield, Kamara (68. Hagi) – Aribo (54. Kamberi), Morelos, Kent.

Hosté: Hrádecký – Tah, Dragović, Tapsoba (68. Paulinho) – Weiser, Havertz (C), Aránguiz, Demirbay (81. Baumgartlinger), Wendell – Diaby, Bellarabi (62. Bailey).

Hosté: 67. Neto

Domácí: J. Sá – Elabdellaoui (C), R. Semedo, Ba, Tsimikas – Guilherme, Bouchalakis, M. Camara – Masouras (33. Cissé), El Arabi (73. Fortunis), Valbuena (84. Gaspar).

Hosté: Patrício – Boly, Coady (C), Saïss – Doherty (46. Neto), Neves, Moutinho (85. Dendoncker), Vinagre (79. Podence) – Traoré, Jiménez, Diogo Jota.

Domácí: Allain, Fortunis, Lovera, Torosidis, Cissé, Gaspar, Ranđelović

Hosté: Ruddy, Jordao, Neto, Podence, Dendoncker, Kilman, Buur

Domácí: R. Semedo (č), J. Sá

Hosté: Doherty, Coady, Neto