Jan Podroužek
3. února 2021 • 15:17

Soupiska Slavie: Evropu si zahraje Bah i Deli, Hromada vyšoupnul Kačarabu

Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Vrtkavá práce trenéra. V této sezoně skončila už skoro polovina ligových koučů
Bitvy rivalů: zasněžená Letná, historický direkt i finále poháru
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tři rozhodnutí, jedno překvapení. Evropskou ligu si nezahraje jedna ze zimních posil. Simon Deli a Alexander Bah ano, na seznam hráčů odesílaných na UEFA před úterní půlnocí se nevešel host ze Slovanu Liberec Taras Kačaraba. Jeho místo zabral záložník Jakub Hromada. Slavia vstupuje do prvního jarního kola s Leicesterem domácím zápasem 18. února.Těžké zranění Davida Hovorky zalepí Slavia hostováním Simona Deliho, který ho nahradí i na soupisce Evropské ligy. Slavia ale na tuhle soutěž víc než tři klasické stopery nebude moci využít. K africkému elegánovi přibude ještě David Zima a Ondřej Kúdela, dalšího středního obránce Tarase Kačarabu totiž nezapsala.

Deníku Sport tuto informaci potvrdil sekretariát UEFA a dal redakci k dispozici kompletní změny u všech účastníků jarní fáze Evropské ligy.

Změny na soupisce Slavie v EL potvrzené od UEFA Změny na soupisce Slavie v EL potvrzené od UEFAFoto UEFA

Kačaraba přišel do Edenu v prvním lednovém týdnu na hostování ze Slovanu Liberec, mezi kluby je domluvená i opce na případný letní přestup. Ukrajinec ale dosud odehrál jen dva soutěžní zápasy –  pohárový proti Dukle a pak ve Zlíně, kde nahrazoval brzy zraněného Hovorku. Jinak seděl a už teď ví, že kromě nelehkého prosazování se do sestavy na domácí scéně s ním trenér Jindřich Trpišovský nepočítá na evropské zápasy.

S uplatněním opce na Kačarabu to teoreticky může trochu zamávat. Tím spíš, že „sešívaní“ mají po hostováních rozstrkané ještě například Ondřeje Karafiáta, Tomáše Vlčka nebo v Jablonci předělaného Jaroslava Zeleného.

Alexander Bah v tréninkovém zápasu Slavie
Alexander Bah v tréninkovém zápasu Slavie

Přednost před ukrajinským obráncem dostal Jakub Hromada. Střední záložník po zimním návratu z libereckého hostování konečně začal pravidelně nastupovat, chyběl jen v Karviné, kde nemohl hrát kvůli žlutým kartám. Měl by sloužit jako alternativa na defenzivní pozici uprostřed sestavy.

Zbytek ostrouhá a minimálně pro dvojzápas s Leicesterem nebude moci hrát. Platí to každopádně i pro další jarní kola Evropské ligy, pokud by byla Slavia úspěšná a dařilo se jí postupovat.

Kromě Kačaraby jde ještě o navrátilce z hostování v Liberci a v Českých Budějovicích – o Michala Berana, Micka van Burena a Júsufa Hilála. Je stále možné, že posledním třem jmenovaným může klub sehnat v lize hostování. Čas je do půlnoci 8. února.

Změnu udělal i soupeř Slavie v prvním jarním kole Evropské ligy. Leicester ze soupisky vyškrtnul 37letého obránce Wese Morgana, kapitána mistrovského mužstva ze sezony 2015/16, který na podzim ale téměř nenastupoval, a Kierana Dewsbury-Halla hostujícího v Lutonu.

Podobné překvapení přichystal kádru Trpišovský už v létě před začátkem skupinové fáze Evropské ligy. Všeobecně se počítalo s nominací Ladislava Takácse, ten ale nakonec uvolnil místo mladému talentu Abdallahu Simovi.

A stal se zázrak...

Jarní soupiska Slavie pro Evropskou ligu

brankáři

Ondřej Kolář

Jan Stejskal

Přemysl Kovář

obránci

Simon Deli

Alexander Bah

David Hovorka (dlouhodobě zraněný)

Ondřej Kúdela

Jan Bořil

David Zima

záložníci

Jakub Hromada

Tomáš Holeš

Nicolae Stanciu

Lukáš Provod

Oscar Dorley

Petr Ševčík

Ibrahim Traoré

Ondřej Lingr

Lukáš Masopust

Peter Olayinka

útočníci

Stanislav Tecl

Jan Kuchta

Abdallah Sima

Slavia zapsala pro podzimní část Evropské ligy celkem 22 hráčů. Tři místa na celkem 25členné soupisce nemohla využít, protože nenaplnila kvótu klubových odchovanců. Ty musí každý tým zapsat alespoň čtyři, Slavia má pouze Jana Kuchtu. Stejné omezení pro ni tedy platí na jaře. Do této nominace nejsou zahrnutí hráči figurující na listu B, kam spadají ti, kteří nepodléhají registraci – ti, kteří v klubu strávili aspoň dva roky a jsou mladší 21 let.

Škrtnutí hráči

Ondřej Karafiát (hostování v Liberci)

Tomáš Malínský (hostování v Mladé Boleslavi)

Petar Musa (hostování v Unionu Berlín)

Dopsaní hráči

Jakub Hromada (návrat z hostování v Liberci)

Alexander Bah (přestup ze Sönderjyske)

Simon Deli (na hostování z Brugg)

Vynechaní hráči

Taras Kačaraba

Michal Beran

Mick van Buren

Júsuf Hilál

Z V R P Skóre B

Vstoupit do diskuse
1

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud