Jan Malý
21. srpna 2021 • 04:50

Slavia: trojúhelník přináší neklid! Experimenty i hledání cesty z krize

Autor: Jan Malý
Vstoupit do diskuse
9
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Kodeš měl jít do sprch, Digaňa byl chráněn přehnaně. Co Wiesnerův blikanec?
Kuchta mění styl, Ewerton je na prodej. Svědík k nároďáku? Jediná správná volba
VŠECHNA VIDEA ZDE

Brankář a dva stopeři. Trojúhelník, který má dodávat mužstvu jistotu a klid a zároveň bývá spouštěčem mnoha akcí. Pro Slavii tahle důležitá kostra sestavy momentálně představuje problém. Gólman Ondřej Kolář vrší chyby a přichází o sebevědomí, při skládání stoperské dvojice trenér červenobílých Jindřich Trpišovský zatím experimentuje. Vysvobozením má být plnohodnotný návrat zkušeného Ondřeje Kúdely, jenž už protrpěl disciplinární trest od UEFA pod její hlavičkou.Místo snu o Lize mistrů bude Slavia příští týden ve Varšavě honit proti tamní Legii účast alespoň v Evropské lize. Český mistr si v jejím posledním předkole doma po remíze 2:2 nepřipravil do žhavé odvety zrovna exkluzivní pozici, v beznadějné situaci ale taky není, boj zůstává otevřený.

„Sešívané“ v evropských konfrontacích paralyzuje mizerná finální fáze a produktivita, ale potápí je také laciné góly. Ty mimo jiné zrcadlí nejistotu brankáře Ondřeje Koláře a nestálost stoperské dvojice.

„Nehoda, která se Kolářovi stala v Budapešti, by poznamenala každého. Možná ještě větší problém vidím ve složení stoperské dvojice. Je vidět, že hráči, kteří tam jsou, nemají jistotu a sebevědomí na takové výši, jako měli stopeři ve Slavii dřív,“ přikývl zkušený trenér Vlastimil Palička.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
9

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud