26. srpna 2021 • 22:50

Tři minuty a vyloučení. Strašně zbytečné, mrzí Kozla. Tvrdík je pyšný

Autor: vmn
Vstoupit do diskuse
10
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Mladá Boleslav 2:0. Rozhodla Holešova kapitánská hlavička
SESTŘIH: Plzeň - České Budějovice 5:0. Demolice a šestá porážka Dynama v řadě
VŠECHNA VIDEA ZDE

Horší začátek si sešívaní snad ani nemohli představit. Slavia se na stadionu Legie Varšava ještě ani pořádně nerozkoukala a už šla do deseti. Tomáš Holeš sice fauloval neúmyslně, ale tvrdě. Rozhodčí neváhal a i podle českých expertů rozhodl správně.Běžela teprve třetí minuta zápasu a Pražané se ve Varšavě snažili kombinovat od vlastní branky. Zima s Kolářem se ale dostali do úzkých proti početnému domácímu napadání a mladý stoper situaci řešil odkopem. Tomáš Holeš sice o Martinsovi věděl, pak se ale podíval nahoru na míč a při pokusu ho odkopnout trefil Portugalce.

Záložník Legie musel po drsném zákroku o pár minut později střídat. Rozhodčí Soares, shodou okolností také Portugalec, neváhal a vytáhl směrem k českému reprezentantovi přímou červenou kartu.

„Vyloučení ve třetí minutě, navíc v situaci, kdy nic nehrozí, je strašně smolné a zbytečné. Slavia si to dělá těžší, ale vyrovnala se s tím dobře, nedostala se pod souvislejší tlak,“ ohodnotil situaci ve studiu O2 TV Sport fotbalový trenér Luboš Kozel.

Spolu s Ivem Ulichem se nakonec shodli, že šlo o zákrok na přímou červenou kartu. „Zasáhl ho nad kotník do holeně a to je prostě nebezpečný zákrok,“ prohlásil bývalý záložník sešívaných.

Slávisty sice čekal skoro celý zápas o deseti, ale přizpůsobit se museli i domácí. Čeští mistři byli i v oslabení proti předpokladům aktivnější.

„Někdy je horší hrát proti deseti než proti jedenácti. Těch deset se zmobilizuje, jsou soustředěnější na výkon," zamyslel se Ivo Ulich.

I v deseti vyprodukovali sešívaní už během první půle rovných šest střel na branku a ta poslední se ujala. Ubong Ekpai poslal nechytatelnou ranou chvíli před přestávkou Slavii do vedení. Ve druhé půli ale Mahir Emreli dvěma góly zápas otočil a poslal český tým pouze do Konfereční ligy. 

„Tomáš Holeš nám přinesl mnoho fotbalové radosti. Dnes měl smůlu. Byl to bojovný výkon a jsem na tým pyšný. Prohra se ctí! Těšíme se s pokorou na Konferenční ligu,“ okomentoval situaci i celý zápas šéf Slavie Jaroslav Tvrdík.

SK Slavia Praha Vše o klubu ZDE

 

Vstoupit do diskuse
10

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud