2. června 2023 • 09:45

Fanoušci AS Řím napadli rozhodčího finále EL. Přilétly urážky i židle

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
SESTŘIH: Teplice - Slavia 0:0. Trápení v útoku. Chytilův gól odvolán, Mandous lapil penaltu
Teplice - Slavia: Chytil procpal neposedný balon do sítě! Ale gól odvolán kvůli ofsajdu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Rozhodčího finále fotbalové Evropské ligy Anthonyho Taylora napadli na letišti při odletu z Budapešti naštvaní fanoušci týmu AS Řím, který prohrál středeční duel se Sevillou po penaltovém rozstřelu. Anglického arbitra a jeho rodinu musela doprovázet letištní ochranka.List Gazzetta dello Sport ve čtvrtek zveřejnil video, na němž římští fanoušci křičí na Taylora urážky. Jeho směrem také přiletěla židle.

Taylora za rozhodování kritizoval kouč italského týmu José Mourinho, jenž si na jeho verdikty stěžoval na tiskové konferenci a poté ho slovně napadl v garážích Puskás Arény při odjezdu ze stadionu.

Za svého člena se postavila asociace anglických rozhodčích PGMOL, jež útoky odsoudila: „Jsme zděšeni z neomluvitelného a odporného napadení Anthonyho Taylora, když se snažil odcestovat domů z finále Evropské ligy. Anthony a jeho rodina mají naši plnou podporu.“

Sevilla zvítězila 4:1 po penaltovém rozstřelu, po 120 minutách skončil duel 1:1. Mourinho, jenž prohrál finále evropského poháru poprvé v kariéře, mimo jiné dostal od Taylora za protesty během utkání žlutou kartu.

Vstoupit do diskuse
2

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Kde sledovat los Evropské ligy v TV?

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud