24. srpna 2023 • 05:00

Detaily Lingrova přestupu: čtyřikrát vyšší plat. Kolik může dostat Slavia?

Vstoupit do diskuse
15
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Lačiho p**o vole! To odkoukáš na tréninku, směje se Podaný
Když se v NHL trefí brankář... Podívejte se, jak se to povedlo Jarrymu z Pittsburghu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už sedmým rokem v kuse jde o konstantu, Slavia si podzim zpestřuje v pohárové Evropě. Pokud srazí ukrajinský Luhansk, se kterým se dnes v rámci play off pustí poprvé do křížku, bude hrát Evropskou ligu. V případě pádu jen Konferenční. Přesto je něco jinak. Po třech letech bude u největších partií scházet Ondřej Lingr. Transfer do Feyenoordu je hotovou věcí, kluby vše oficiálně oznámily během čtvrtka. Deník Sport zná detaily transferu.Až dnes sešívaní vyběhnou k úvodnímu utkání proti Zorji Luhaňsk, v základní sestavě, ani na lavičce, nebude číslo dvaatřicet. Ondřej Lingr balí kufry. Nevyslyšel nabídku Slavie na prodloužení smlouvy a odchází na hostování do Feyenoordu Rotterdam. Web pražského klubu uvedl, že nizozemský mistr má opci na přestup čtyřiadvacetiletého ofenzivního univerzála.

V evropských zápasech včetně kvalifikací odehrál sedmatřicet zápasů, vstřelil čtyři branky. Včera hráč odletěl do Nizozemska, kde podstoupil zdravotní prohlídku. Transferu už nic nebránilo.

„Strašně mu to přeju. Po celé tři roky jsme měli skvělý vztah. Vážil jsem si toho. Vzpomínal jsem, co jsme společně prožili od příchodu z Karviné. V jednu dobu nebylo jednoduché ho nasměrovat do Slavie, blízko byl Baník… Všechny tyhle věci se mně honily hlavou,“ vyznal se trenér Jindřich Trpišovský.

Na začátku srpna v otevřeném rozhovoru pro vybraná média celou situaci poměrně srozumitelně definoval šéf Slavie Jaroslav Tvrdík – buď Lingr prodlouží kontrakt, který končí v létě 2024, nebo odejde. „S Ondrou jednáme od ledna a jednání jsou dlouhá. Myslím si, že by bylo velkou chybou, kdybychom hráče s hodnotou několika milionů eur pouštěli zadarmo. Takže pokud jde o Linžiho, jsou jen dvě možnosti. Když to řeknu jednoduše: Variantu, že bychom ho u nás ještě rok drželi a pak pustili zadarmo, nepreferuju, v zásadě vylučuju.“

Pak se ještě Tvrdík rozhovořil o platových hladinách v souvislosti s tím, že k Lingrovi dorazila ze Slavie nabídka dotýkající se stropu. Podle zjištění redakce dosud pobíral reprezentační záložník měsíční odměnu ve výši

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
15

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud