Fanoušci soupeřů Slovácka řádili v Nice: krev a vážné zranění. Hrálo se

0
Fantastický Priskeho trojzubec, nové Bazaly, nastoupí Preciado do derby?
Nahlédněte do kabiny Třince: kdo sbírá auta a kdo by mohl být ekonom. Kacetl je...

Zápas Evropské konferenční ligy mezi fotbalisty Nice a Kolína nad Rýnem poznamenaly krvavé střety příznivců na stadionu, jeden z nich je po pádu z pěti metrů ve vážném stavu. UEFA výkop posunula o hodinu na 19:40, oba týmy se nakonec rozešly po remíze 1:1.

Podle německých agentur dorazílo s Kolínem do Nice více než 8000 příznivců a několik stovek z nich 45 minut před plánovaných začátkem vniklo do kotle domácích.

Policistům trvalo pět minut, než s pomocí slzného plynu situaci zvládli. Následně zaútočili domácí ultras.

Podle agentury AFP jeden z fanoušků spadl z horního bloku z výšky pět metrů a je ve vážném stavu. Řada dalších ultras utrpěla lehká zranění.

Domácí: 62. Delort

Hosté: 19. Tigges

Domácí: Bulka – Lotomba, Todibo, Dante (C), Bryan (72. Bard) – Búdawí (72. Pépé), Thuram, Beka Beka – Laborde, Delort, Diop.

Hosté: Schwäbe – Duda (56. Maina), Kilian, Hübers, Schindler – Hector (C), Schirí – Thielmann (72. Huseinbasic), Ljubičić (85. Lemperle), Kainz (56. Adamjan) – Tigges (56. Dietz).

Domácí: Bard, Sörensen, Boulhendi, Brahimi, Ilie, Mendy, Pépé, Rosario, Schmeichel, Viti

Hosté: Adamjan, Dietz, Horn, Huseinbasic, Lemperle, Maina, Martel, Pedersen, Strauch, Urbig, Schwirten, Soldo

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.