1. září 2023 • 00:04

KL: Pekhart gólem pomohl k postupu do skupiny. Slaví i Bodö a Fiorentina

0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
SESTŘIH: Toronto - Boston 1:3. Pastrňák gólem uklidnil Bruins, Maple Leafs na pokraji vyřazení

Tomáš Pekhart pomohl svým gólem k postupu fotbalistů Legie Varšava do skupiny Evropské konferenční ligy. Jeho tým hrál doma s dánským Midtjyllandem 1:1, uspěl v penaltovém rozstřelu a zajistil si místo v pátečním osudí. Postup slaví i třeba přemožitel Bohemians Bodö/Glimt či finalista minulé sezony KL Fiorentina.

První utkání skončilo 3:3 a v odvetě Legia díky přesné hlavičce českého útočníka v 53. minutě vedla 1:0, ale tečovaná střela z dálky Brazilce Paulinha přinesla prodloužení. V něm gól nepadl. Při penaltách svůj úkol splnilo prvních jedenáct střelců, ale pak brankář Tobiasz vystihl Gartenmannův úmysl. Adam Gabriel v dresu hostí do utkání nezasáhl.

Finalista minulého ročníku Fiorentina nebude ani tentokrát ve skupině chybět. Italský klub, který v červnu v Praze prohrál s West Hamem 1:2, porazil v odvetě Rapid Vídeň 2:0 a postoupil díky penaltě v poslední minutě. Hrdinou zápasu byl Argentinec Nicolas González, který nejprve smazal manko z Vídně a v závěru zařídil postup. Zraněný Antonín Barák nebyl ani na lavičce Fiorentiny.

Do skupiny postoupil i norský tým Bodö/Glimt, přemožitel fotbalistů Bohemians 1905 z druhého předkola. Nad rumunským klubem Sfantu Gheorghe zvítězil 3:2 po prodloužení a v součtu s úvodní remízou 2:2 se potřetí v řadě kvalifikoval do skupinové fáze některé z evropských pohárových soutěží.

Norové už po půlhodině vedli 2:0 zásluhou Sörliho a Pellegrina, kteří se gólově podepsali i pod vyřazení Pražanů. Hosté sice vyrovnali, ale v prodloužení Pellegrino proměnil penaltu a s pěti góly má největší podíl na postupu norského týmu.

Podobné drama viděli norští fanoušci i v Bergenu, kde Brann ještě půl hodiny před koncem prohrával s Alkmaarem 1:3, ale stihl vyrovnat. V prodloužení gól nepadl a hosté z Nizozemska se radovali po penaltovém rozstřelu, v němž rozhodla až šestá série.

Twente Enschede po debaklu 1:5 v Istanbulu prohrálo s Fenerbahce i doma. Jediný gól zápasu vstřelil Džeko z penalty. Michal Sadílek odehrál v dresu domácích celý zápas a dostal žlutou kartu.

Ukrajinský klub Dnipro hrál svůj domácí zápas s Trnavou opět v Košicích podobně jako se Slavií. Hosty poslal do vedení už ve třetí minutě český záložník Erik Daniel, ale vlastní gól Argentince Gorosita znamenal prodloužení. V něm rozhodl o postupu slovenského klubu Mikovič, Ukrajinci dohrávali bez dvou vyloučených.