VIDEO: Takhle hraje bago Messi! Barcelona si zatrénovala v Edenu | iSport.cz
Jonáš Bartoš
31. října 2011 • 21:00

VIDEO: Takhle hraje bago Messi! Barcelona si zatrénovala v Edenu

TOP VIDEA
iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat
Sparta - Litvínov: Forman přihrával před branku, puk si srazil do vlastní sítě Ščotka, 5:4 Sparta - Litvínov: Forman přihrával před branku, puk si srazil do vlastní sítě Ščotka, 5:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hvězdy, které fanoušci v Česku spatří možná jednou za život. Iniesta, Xavi, Puyol, Villa, Piqué… Mezi barcelonskými esy však mnohem jasněji září jiné jméno. Lionel Messi, nejlepší fotbalista planety. Čtyřiadvacetiletá megastar si se spoluhráči zatrénovala v Edenu, kde se Barcelona v úterý od 20:45 postaví Viktorii Plzeň. Podívejte se na video, kde se Messi zapojil do populárního baga.Je brán za Maradonu či Pelého moderní doby. Jednoduše fenomenálního fotbalistu, který přepisuje historii. Malý kouzelník fanouškům v Praze své kousky naplno ukáže až v úterý, něco málo už předvedl na pondělním předzápasovém tréninku Barcelony.

Hráči katalánského velkoklubu vyběhli na trávník v Edenu před půl osmou večer. Mezi nimi i „malý velký muž“, 169 centimetrů vysoký Messi. Nejlepší fotbalista planety se spolu s dalšími hráči rozdělil na dvě party. Obě začaly bagem v rychlém tempu, všechno s bedlivým výrazem ve tváři sledoval na půlící čáře trenér Guardiola.

Messi se přidal ke skupince s Alvésem, Mascheranem či Abidalem, další hvězdy včetně Puyola, Xaviho, Iniesty či Villy si kopaly ve druhém kroužku. Messi byl v dobrém rozpoložení. Vtipkoval se spoluhráči, často si křikl, aby mu ostatní přenechali balon.

VIDEO: Fotbalisté Barcelony si zatrénovali v Edenu

Hvězdný Messi si zatrénoval s týmem Barcelony v Edenu


Jak má obletovaný fotbalista ve zvyku, míče se dotýkal zásadně levou, silnější nohou. Balon od ní v rychlém tempu posílal dál, většinou s velkou přesností. Doprostřed kolečka, kam se dostává chybující fotbalista, se během deseti minut dostal pouze dvakrát. Velký hráč zkrátka válí i na tréninku.

Po čtvrt hodině musely novináři tribuny opustit, zbytek času už Guardiola se svými svěřenci piloval taktické varianty bez přítomnosti kamer či fotoaparátů.

„Chceme vyhrát, abychom měli klid,“ připomněl katalánský kouč, že v případě výhry nad Plzní by si Barceona s předstihem zajistila postup do jarních bojů. Zda se to momentálním králům klubové fotbalové scény podaří, se ukáže už v úterý večer. To už i fenomenální Messi pojede „naostro“.

Vysmátý Lionel Messi
Vysmátý Lionel Messi

Skupina F
Články odjinud


Články odjinud