21. srpna 2013 • 11:48

Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu
SE SIMONOU: Šimon Hrubec představil projekt Saves Help! Brankáři společně vybrali už víc jak čtvrt milionu SE SIMONOU: Šimon Hrubec představil projekt Saves Help! Brankáři společně vybrali už víc jak čtvrt milionu

Ten zápas by příznivci Lyonu nejraději vytěsnili. Francouzský tým nestačil ve 4. předkole Ligy mistrů na fotbalisty San Sebastianu a zkomplikoval si cestu do základní skupiny. Překvapivou prohru zapříčinily dva nádherné góly, jeden z nohy bývalého fanouška francouzského klubu.

Hosté: 17. Griezmann, 50. Seferovič

Domácí: Lopes – Bedimo, Biševač, Fofana, Miguel Lopes – Grenier, Gourcuff, Malbranque (58. Bahlouhli), Gonalons (C) – Lacazette, Benzia (58. Danič)

Hosté: Bravo – Carlos Martínez, Cadamuro, De La Bella – Markel Bergala, Inigo Martínez, Xabier Prieto (C), Zurutuza (81. Pardo) – Griezmann (71. Gonzalo Castro), Seferovič (64. Granero), Vela

Domácí: Biševač, Miguel Lopes, Biševač (č)

Hosté: Inigo Martínez, Zurutuza, Xabier Prieto, Cadumuro

Milorad Mazič – Milovan Ristič, Dalibor Minič (Všichni Srbsko)

Stade de Gerland, Lyon

Útočník San Sebastianu Antoine Griezmann pochází z Maconu, městečka vzdáleného sedmdesát kilometrů od Lyonu. A jako malý fotbalista neměl větší vzory, než hráče Olympique Lyon.

"Od dětství to byl můj oblíbený klub. V minulosti jsem tam s otcem jezdíval dívat se na zápasy Ligy mistrů, ve Španělsku je Lyon považován za velký evropský tým," prozradil pikantní fakt 22letý útočník, kterému návrat na místo činu vyšel dokonale.

V 17. minutě se na Stade de Gerland nůžkami opřel do centru Carlose Vely a předvedl jeden z nejkrásnějších gólů dosavadní fáze Ligy mistrů.

VIDEO | Podívejte se na Griezmannovu gólovou parádu

Neméně pěkný gól přidal ve druhé půli Griezmannův kolega z útoku Haris Seferovič a San Sebastian zvítězil 2:0. Za týden tak bude v domácí odvetě hájit více než slibný náskok.