Sparťanský záložník Lukáš Vácha si po vítězném prvním zápase 3. předkola Ligy mistrů s Malmö pochvaloval zlepšení, které jeho tým předvedl po změně stran. V odvetě by podle něj Pražané měli vítězství 4:2 zúročit a ve Švédsku prokázat, že jsou zkušeným mužstvem a postoupit do další fáze.
"Do zápasu jsme samozřejmě nevstoupili dobře, soupeř si vytvořil dvě šance a dokázal dvakrát skórovat, potrestal nás za naši nedůslednost a ukázal produktivitu," řekl po utkání novinářům Vácha, podle kterého byli Pražané naopak zaražení.
O poločasové přestávce ale trenér Vítězslav Lavička nemusel použít na hráče pověstný "fén". "Řekli jsme si, že musíme hlídat jejich přechodovou fázi, my jsme v prvním poločase kombinovali a oni hráli jednoduše nahoru, kde to Rosenberg sklepával a chodili do rychlých protiútoků. Ve druhé půli jsme tomu zamezili, drželi jsme víc míč a nedopustili jsme protiútoky," pochvaloval si.

Před odvetou nechtěl Vácha propadnout euforii, ale věří, že Sparta ve Švédsku prokáže své zkušenosti. "Nikdo neví, jak to bude vypadat v Malmö, jestli třeba bude bouřlivá kulisa, ale samozřejmě - vezeme si nějaký náskok a měli bychom to už svou zkušeností nějak uhrát," řekl.
