Plzeň chtěla jiného soupeře. Karabach už nás porazil, vzpomíná Petržela | iSport.cz
15. července 2016 • 14:42

Plzeň chtěla jiného soupeře. Karabach už nás porazil, vzpomíná Petržela

Autor: ČTK, ČTK, iSport.cz, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
KARLOS SHOW: Vémola a legendy fotbalu. Klobása, limonáda a šlo se hrát
Zákrok na Ševčíka jsem vyhodnotil blbě, ale už to nezměním, říká Krejčí
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalisté Plzně připustili, že si pro 3. předkolo Ligy mistrů nepřáli soupeře z Ázerbájdžánu, s nímž se nakonec nejspíš utkají. Los jim přisoudil vítěze duelu mezi Karabachem a lucemburským Dudelange a prvně jmenovaný má po úvodním utkání náskok 2:0. Českého šampiona by v případě souboje s Karabachem čekal daleký let, časový posun i náročné klimatické podmínky, bez ohledu na to ale Plzeňští berou jen postup do závěrečného předkola."Pocity zatím smíšené, nic moc. Chtěli jsme jiného soupeře, bohužel máme Karabach nebo Lucemburčany. Takže uvidíme, jak dopadne jejich druhý zápas. Budeme fandit Lucemburčanům, to je jasné. A musíme se na to nachystat," řekl pro klubový web záložník Milan Petržela.

Karabach má před venkovní odvetou v Lucembursku výrazně blíž k postupu. "Myslím, že je jedno, koho dostaneme. I když jsme chtěli někoho jiného, náš cíl je jasný - postoupit. Myslím, že z 99 procent to bude Karabach," prohlásil stoper Roman Hubník .

Viktoria už s Karabachem v minulosti hrála v přípravě v Rakousku. "Hráli jsme s nimi dva roky zpátky přátelák, prohráli jsme 1:3. Takže těžký soupeř. Musí se pozjišťovat nějaké informace a nachystat se na to pořádně," upozornil Petržela.

Západočeši se budou muset vyrovnat především s dalekým cestováním. Karabach hraje domácí zápasy v Baku. "Letadla moc nemusím, jinak cestování mi moc nevadí. Ale to k tomu patří. Samozřejmě jsme mohli letět blíž, ale člověk si nevybere. Musíme se na to připravit se vším všudy, co se týče cestování, počasí, časového posunu. Takže nachystat se, nepřemýšlet, jestli je to dobré nebo špatné, a hlavně postoupit," uvedl Petržela.

"Samozřejmě jsou kratší cesty, ale musíme to brát tak, jak to je. Jsou to letadlem čtyři hodiny, to není málo, ale ani nějaký extrém. Budeme se snažit, abychom cestu zvládli v pohodě," doplnil trenér Roman Pivarník.

Plzeňští budou odvetu Karabachu v Lucemburku pečlivě sledovat. "Bude to hodně důležité, abychom viděli nějaké standardní situace, herní styl, jaký budou hrát. Myslím, že i trenéři z dvojzápasu udělají nějaký sestřih. Pro nás to bude materiál, abychom si potom něco nacvičili," řekl Hubník.

"Zjišťujeme informace, budeme chtít vidět jejich zápas v Lucembursku naživo. Pak vytáhneme zápasy, které hráli. To znamená domácí zápas plus zápasy v Rakousku na soustředění, kde hráli tři utkání. Informací budeme mít dostatek," uvedl Pivarník.

Chcete mít přehled o všem důležitém, co se děje v Plzni? Zde sledujte všechny zprávy a zajímavosti ze svého oblíbeného klubu >>

Vstoupit do diskuse
0
Čtvrtfinále
Články odjinud


Články odjinud