4. října 2017 • 19:35

Pražská "S" zářila v Lize mistryň! Slavia vyhrála v Minsku, Sparta smetla PAOK

Slávistky vstoupily do Ligy mistryň výhrou 3:1 v Minsku, slaví i Sparta (archivní foto)
Neuvěřitelné gesto fair play! Fotbalista zakopl míč před prázdnou bránou, aby mohli ošetřit protihráče po hrozivé srážce Neuvěřitelné gesto fair play! Fotbalista zakopl míč před prázdnou bránou, aby mohli ošetřit protihráče po hrozivé srážce
Machovský o návratu ze zámoří: Byl to ztracený rok. Na tlak ve Spartě jsem připravený Machovský o návratu ze zámoří: Byl to ztracený rok. Na tlak ve Spartě jsem připravený

Vítězstvím 3:1 vstoupily do Ligy mistryň fotbalistky Slavie, které rozhodly o vítězství na hřišti Minsku v závěru zápasu. Velmi dobrý náskok si do odvety odváží také fotbalistky Sparty, které zvítězily na hřišti PAOK i díky hattricku Ireny Martínkové 5:0. Odvety v Praze jsou na programu za týden a měly by být pouhou formalitou.

Sparta na slavném stadionu v Soluni, jemuž se přezdívá "Hrobka", od začátku řecké šampionky jasně přehrávala. Ve 14. minutě po rohu dotlačila míč hlavou za čáru Martínková a stejná hráčka podobným způsobem v nastavení první půle zvýšila.

Po změně stran se trefila Finka Hälinenová, v 82. minutě po chybě domácí gólmanky přidala čtvrtou branku střídající Kladrubská a v 87. minutě završila hattrick Martínková.

Zápas Slavie v Minsku byl vyrovnanější. Běloruský šampion sice Pražanky přestřílel, ale přesnější mířidla měly hostující hráčky. Skóre po necelé půlhodině otevřela Svitková, v 60. minutě sice srovnala Chimichová, ale v 74. minutě dala vítězný gól Cahynová.

Deset minut před koncem pak pojistila výhru Divišová a slávistky tak zopakovaly triumf 3:1 nad Minskem ze srpnové přípravy.

Úvodní utkání 1. kola fotbalové Ligy mistryň:

PAOK Soluň - Sparta Praha 0:5 (0:2)
Branky: 14., 45.+1 a 87. I. Martínková, 61. Hälinenová, 82. Kladrubská.

Sestava Sparty: Dorseyová - Vyštejnová, Odehnalová, Rabenová, Stromová - Hälinenová, Bertholdová, I. Martínková, Nepokojová (88. Bužková) - Stašková (69. Kolanderová) - Mocová (78. Kladrubská). Trenér: Janota.

Minsk - Slavia Praha 1:3 (0:1)
Branky: 60. Chimichová - 28. Svitková, 74. Cahynová, 80. Divišová.

Sestava Slavie: Votíková - Sedláčková (64. Chlastáková), Bartovičová, Pincová, Bartoňová - Cahynová, Krejčiříková - Divišová (90. Dědinová), Svitková, Szewieczková (81. Necidová) - Kožárová. Trenér: Medynský.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H