Kluž - Slavia: Stanciu: Druhý domov. Když je vyřadíme, bude mě to mrzet | iSport.cz
19. srpna 2019 • 10:55

Stanciu o Kluži: Můj druhý domov. Když je vyřadíme, bude mě to mrzet

Autor: vmn
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sparta - Plzeň: Brabec po nebezpečném rohu dotlačil míč do sítě! 0:1
Jak bude vypadat změna slavného Taxisova příkopu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Narodil se nedaleko, ve městě má dům i spoustu kamarádů, ale teď Kluž přiletěl připravit o Ligu mistrů. Záložník Slavie Nicolae Stanciu zná velmi dobře rumunské město i jeho fotbalový tým. Jako jeden ze dvou sešívaných tipoval jako soupeře právě Rumuny a ne slovutný Celtic Glasgow. „Šance jsou 50 na 50, už vyřadili tři silné soupeře,“ vysvětluje před prvním zápasem play-off Champions League.„Kluž je jako můj druhý domov. Město, kde jsem se narodil, je blízko, takže Kluž znám velmi dobře, mám tam i dům. Těším se, ale abych byl upřímný, nechtěl jsem v téhle fázi hrát proti rumunskému týmu. Když postoupíme, budu šťastný, ale na druhou stranu mě to bude mrzet. Rumunskému fotbalu přeji jen to nejlepší,“ prohlásil Nicolae Stanciu pro oficiální web Slavie.

Když se po losu play-off v kabině tipovalo, koho čeští mistři na rozhodující dvojzápas vyfasují, absolutní většina týmu se těšila na cestu do Glasgow, chtěli si zahrát ve slavném Celtic Parku. Jen dva Rumuni byli proti.

Zápas Kluž - Slavia na O2 TV Sport
První zápas play off Ligy mistrů Kluž - Slavia uvidíte v úterý od 20:30 na O2 TV Sport. Studio bude moderovat Libor Bouček, hosty ve studiu budou Martin Vaniak a Miloš Buchta, zápas komentují Milan Štěrba a Jan Homolka.

Všechny přenosy je stále možné díky letní nabídce sledovat zdarma. Více zde>>>

Jeho rodné město Cricău je 120 kilometrů daleko, takže v úterý dorazí rodina i kamarádi. „Určitě přijedou. A mám i kamarády přímo z Kluže a jezdím tam tak často, jak jen můžu. Atmosféra bude skvělá, stejně jako zápas,“ věří.

Sešívaní zůstali jediným českým zástupcem v pohárech. Zbylé celky totiž už vypadly v kvalifikaci Evropské ligy. Slávisté budou usilovat o druhou účast v hlavní fázi Ligy mistrů a první od roku 2007.

V cestě ale stojí mistr Rumunska v čele s reprezentanty Ciprianem Deacem, Georgem Tacudeanem, veteránem Ovidiem Hobanem. Pozor je třeba si dát i na záložníka Pauna.

„Síla, kterou mají, ale podle mě pochází od trenéra. Dan Petrescu je podle mě nyní nejlepší trenér v lize. Zaslouží si všechno uznání za to, čeho Kluž dosáhla, protože je to skvělý trenér a tým s ním zažil skvělé úspěchy,“ varuje Stanciu.

Vše o Slavii čtěte ZDE›››

Třikrát v Lize mistrů, finanční kolaps a obnovená cesta vzhůru. To je Kluž, soupeř Slavie

  

Vstoupit do diskuse
0
Semifinále
Články odjinud


Články odjinud