SESTŘIHY: Di María se pomstil Realu. Atlético zachránilo bod v závěru

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Série Realu Madrid proti francouzským týmům skončila. Bílý balet proti nim neprohrál v jedenácti utkáních v řadě, než přijel do Parku princů a už po půli bylo jasno. PSG vládlo i bez svých největších útočných hvězd. Neymara, Cavaniho i Mbappého s přehledem zastoupil Ángel di María a výsledek 3:0 završil v nastavení Thomas Meunier. V dalším souboji gigantů Atlético Madrid v poslední minutě zachránilo remízu proti Juventusu.

Paris St. Germain nastoupil bez hvězdné útočné trojice Neymar, Kylian Mbappé, Edinson Cavani. Nakonec i bez nich na úvod skupiny A jednoznačně zvítězil a navíc soupeři nedovolil jedinou střelu na branku. Dvěma góly v prvním poločase poslal domácí do vedení Di María a v nastavení uzavřel skóre Thomas Meunier.

Juventusu zajistili po přestávce vedení Juan Cuadrado s Blaisem Matuidim, ale domácí Atlético vrátil do hry v 70. minutě Stefan Savič. Turínský celek držel těsné vedení až do nastavení, ve kterém dělbu bodů zajistil hlavičkou po rohovém kopu Héctor Herrera. Ve druhém duelu skupiny D si Lokomotiv Moskva v Německu poradil 2:1 s Leverkusenem.

Tottenham nedokázal v Řecku dotáhnout do konce slibně rozehraný zápas. Hosty poslali do vedení z penalty Harry Kane a druhou branku přidal Lucas Moura. Jenže za domácí těsně před přestávkou snížil Daniel Podence a po pauze z pokutového kopu srovnal Mathieu Valbuena. Olympiakos tak natáhl domácí pohárovou sérii bez porážky na deset zápasů. Naopak hosté vyhráli venku jen tři z posledních 13 zápasů v Lize mistrů.

Ve druhém utkání skupiny B Bayern Mnichov zvítězil 3:0 nad Crvenou zvezdou Bělehrad. O poslední gól se postaral Thomas Müller, který nastoupil k 106. utkání v Lize mistrů v dresu bavorského celku. Postaral se tak o nový klubový rekord, dosud se dělil o prvenství s Philippem Lahmem.

Bez problémů vykročil do Ligy mistrů Manchester City, jenž nad Šachtarem Doněck v Charkově vyhrál 3:0 a proti ukrajinskému celku navázal na triumfy 6:0 a 3:0 z minulého ročníku.

Ve druhém utkání skupiny C Dinamo Záhřeb znechutilo první start v Lize mistrů nováčkovi z Bergama. Chorvatský celek vyhrál 4:0 a třemi góly se o to postaral Mislav Oršič. Po Erlingu Haalandovi ze Salcburku, jenž v úterý hattrickem srazil Genk, se tak stal druhým hráčem v aktuálním úvodním kole, který při premiéře v soutěži dal hattrick. Dva třígólové debutanty v prvním kole zažila Liga mistrů poprvé.

1. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina A:

Club Bruggy - Galatasaray Istanbul 0:0

Rozhodčí: Vinčič - Klančnik, Kovačič (všichni Slovin.) - Orsato (video, It.).

SESTŘIH: Bruggy - Galatasaray 0:0. Falcao na obranu v čele s Delim nevyzrál

Paris St. Germain - Real Madrid 3:0 (2:0)

Branky: 14. a 33. Di María, 90.+1 Meunier. Rozhodčí: Taylor - Beswick, Nunn - Attwell (video, všichni Angl.).

SESTŘIH: PSG - Real Madrid 3:0. Španělský gigant zažil potupu bez střely na branku

Olympiakos Pireus - Tottenham 2:2 (1:2)

Branky: 44. Podence, 54. Valbuena z pen. - 26. Kane z pen., 30. Moura. Rozhodčí: Rocchi - Meli, Carbone - Valeri (video, všichni It.).

SESTŘIH: Olympiakos - Tottenham 2:2. Kat Plzně proti finalistovi dohnal manko

Bayern Mnichov - Crvena zvezda Bělehrad 3:0 (1:0)

Branky: 34. Coman, 80. Lewandowski, 90.+1 Müller. Rozhodčí: Madden - Roome, Ross (všichni Skot.) - Van Boekel (video, Niz.).

Dinamo Záhřeb - Bergamo 4:0 (3:0)

Branky: 31., 42. a 68. Oršič, 10. Leovac. Rozhodčí: Gil - Barbero, Nevado - Hernández (video, všichni Šp.).

SESTŘIH: Dinamo Záhřeb - Atalanta Bergamo 4:0. Oršič zazářil hattrickem

Šachtar Doněck - Manchester City 0:3 (0:2)

Branky: 24. Mahriz, 38. Gündogan, 76. Jesus. Rozhodčí: Dias - Tavares, Soares - Martins (video, všichni Portug.).

Skupina D:

Atlético Madrid - Juventus Turín 2:2 (0:0)

Branky: 70. Savič, 90. Herrera - 48. Cuadrado, 65. Matuidi. Rozhodčí: Raczkowski - Obukowicz, Siejka - Gil (video, všichni Pol.).

SESTŘIH: Atlético - Juventus 2:2. Vyrovnání na poslední chvíli

Leverkusen - Lokomotiv Moskva 1:2 (1:2)

Branky: 25. vlastní Höwedes - 16. Krychowiak, 37. Barinov. Rozhodčí: Makkelie - Diks, Steegstra - Kamphuis (video, všichni Niz.).

SESTŘIH: Leverkusen - Lokomotiv Moskva 1:2. Rusové trestali domácí chyby