SESTŘIHY: Divočina na Chelsea! Dortmund otočil s Interem z 0:2

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Dortmundu ve 4. kole "slávistické" skupiny F Ligy mistrů po obratu z 0:2 na 3:2 doma porazili Inter Milán a poskočili na druhé místo tabulky. Neapol nevyužila možnost s předstihem si zajistit postup a jen remizovala 1:1 se Salcburkem. Chelsea na svém hřišti zužitkovala přesilovku o dva hráče a s Ajaxem Amstrerodam remizovala 4:4, když smazala ztrátu 1:4. Lipsko bez zraněného českého útočníka Patrika Schicka zvítězilo 2:0 v Petrohradu.

V Dortmundu to dlouho vypadalo na to, že Inter naváže na dva týdny starou domácí výhru 2:0 nad Borussií. Milánský celek vedl o přestávce 2:0, ale druhá půle patřila Borussii. Dvakrát skóroval Hakimí, který už dvěma brankami zařídil Dortmundu výhru 2:0 na Slavii, a jednou se trefil jeho spoluhráč Brandt.

Borussia poprvé ve své historii dokázala v Lize mistrů otočit utkání z 0:2 a na druhém místě tabulky má jednobodové manko na vedoucí Barcelonu. Inter ztrácí na Dortmund tři body, poslední Slavia je o další dva body zpět.

Fotbalisté Chelsea oslavují jednu z branek v utkání s Ajaxem

Velký "comeback" předvedla i Chelsea. Na Stamford Bridge se přitom dlouho zdálo, že Londýňané prohrají i druhý domácí zápas skupiny. "Blues" si v úvodním dějství dali dva vlastní góly a v poločase šli do kabin za stavu 1:3. Premiérově v Lize mistrů inkasovali za první poločas tři góly.

Když po pauze zvýšil Van de Beek, vypadalo to, že semifinalista minulé sezony míří k jasné výhře. Pak ale přišel velký finiš domácích, kteří skórovali třikrát za 11 minut. Londýňané rychle snížili a sudí Rocchi poté během minuty vyloučil dva hostující hráče Blinda s Veltmanem. Z druhé penalty upravil na 3:4 Jorginho a v 74. minutě srovnal James.

Domácí pak dokonce dostali míč do sítě popáté, ale gól po zásahu videorozhodčího neplatil. Chelsea jako třetí anglický tým v Lize mistrů dotáhla tříbrankovou ztrátu k bodovému zisku.

V druhém duelu skupiny H Valencie dlouho prohrávala s Lille 0:1, ale čtyřmi góly od 66. minuty otočila stav a zvítězila 4:1. Španělský celek má ve vyrovnané tabulce sedm bodů stejně jako Ajax s Chelsea, Lille dosud získalo jen bod.

Neapol si mohla jako první zajistit s předstihem postup, ale šanci zatím nevyužila a se Salcburkem jen remizovala. Domácí dokonce museli dotahovat skóre poté, co se v 11. minutě prosadil z penalty mladík Haaland a jako čtvrtý v historii Ligy mistrů skóroval při svých úvodních čtyřech startech. Neapol po remíze klesla ve skupině E na druhé místo za obhájce trofeje Liverpool, který doma zdolal poslední Genk těsně 2:1.

Lipsko v Petrohradu od začátku diktovalo tempo. Jeden gól rozhodčí hostům neuznali, ale v páté minutě nastavení první půle už mírný favorit udeřil, když se po přímém kopu trefil k tyči kapitán Demme. Pojistku přidal v 63. minutě po kličce brankáři Sabitzer.

Německý celek si připsal třetí vítězství, pojistil si vedení ve skupině G a přiblížil se k postupu. Na druhém místě je Lyon, který porazil Benficu Lisabon 3:1.

Skupina E

Domácí: 14. Wijnaldum, 53. Oxlade-Chamberlain

Hosté: 41. Samatta

Domácí: Alisson – Alexander-Arnold, Joe Gomez, V. van Dijk, Milner (C) – Oxlade-Chamberlain (75. Mané), Fabinho, Wijnaldum – M. Salah, Origi (89. Firmino), Keïta (74. Robertson).

Hosté: Coucke – Cuesta, Dewaest (C), Lucumi, De Norre (85. Onuachu) – Maehle, Heynen, S. Berge, Hrošovský (85. Bongonda) – Samatta, Ito (68. Ndongala).

Hosté: 11. Häland

Domácí: Meret – Di Lorenzo, Nikola Maksimović, Koulibaly, Rui (46. Luperto) – Callejón, Ruiz, P. Zieliński, L. Insigne (C) – D. Mertens (73. Milik), Lozano (86. F. Llorente).

Hosté: Miguel – Kristensen, Pongračić (46. Mwepu), Onguéné, Wöber, Ulmer (C) – Minamino (61. Ashimeru), Junuzović, Szoboszlai – Häland (75. Daka), Hwang Hi-čchan.

Domácí: Ospina, Llorente, Elmas, Luperto, Hysaj, Manolas, Milik

Hosté: Köhn, Ashimeru, Vallci, Koïta, Ramalho, Daka, Mwepu

Domácí: P. Zieliński

Hosté: Onguéné, Pongračić

Marciniak – Sokolnicki, Listkiewicz (vš. POL)

Hosté: 5. Lautaro Martínez, 40. Vecino

Domácí: Bürki – Hakimí, Akanji, Hummels (C), N. Schulz – Witsel, Weigl – Sancho (82. Ł. Piszczek), Brandt, T. Hazard (89. Guerreiro) – M. Götze (64. Alcácer).

Hosté: Handanovič (C) – Godín, de Vrij, Škriniar – Candreva, Vecino (68. Sensi), Brozović, Barella, Biraghi (66. Lazaro) – R. Lukaku (73. Politano), Lautaro Martínez.

Hosté: 45+5. Demme, 63. Sabitzer

Domácí: M. Keržakov – Smolnikov (46. V. Karavajev), Osorio, Ivanović (C) (70. Driussi), Rakyckyj – Ozdojev, Barrios, Santos – Dzjuba, Azmún, Jerochin (85. Kuzjajev).

Hosté: Gulácsi – Mukiele, Klostermann, Upamecano, Halstenberg (46. Kampl) – Sabitzer, Laimer, Demme (C), Nkunku (61. Werner) – Y. Poulsen, Forsberg (76. Haidara).

Hosté: 76. Seferović

Domácí: A. Lopes – Dubois (C), J. Andersen, Denayer, Y. Koné – Mendes, Tousart, Aouar (90+1. Marcelo) – Reine-Adélaïde (73. B. Traoré), M. Dembélé, Depay (46. Cornet).

Hosté: Vlachodimos – T. Tavares, Rúben Dias (C), F. Ferreira (16. Jardel), Grimaldo – G. Fernandes (46. Seferović), F. Luís, Gabriel – Chiquinho, Vinícius, Cervi (73. Pizzi).

Domácí: Tătăruşanu, Rafael, Marcelo, Traoré, Jean Lucas, Cornet, Cherki

Hosté: Zlobin, de Tomás, Seferović, Pizzi, Jardel, Almeida, Taarabt

Hosté: Gabriel, F. Luís

Björn Kuipers (NED) – Sander van Roekel (NED), Erwin Zeinstra (NED)

Hosté: 25. Osimhen

Domácí: Cillessen – Wass, Garay, Gabriel, Gayá – Lee Kang-in (54. M. Vallejo), Parejo (C), Kondogbia – Gómez, Rodrigo (90+3. Gameiro), Čeryšev (30. Torres).

Hosté: Maignan – Soumaoro (89. Bamba), J. Fonte (C), Gabriel – Celik, André (80. Araújo), Soumaré, D. Bradarić – Rémy, Osimhen, Yazıcı (74. Sanches).

Hosté: 2. T. Abraham (vl.), 20. Promes, 35. Arrizabalaga (vl.), 55. van de Beek

Domácí: Arrizabalaga – Azpilicueta (C), K. Zouma, Tomori, M. Alonso (46. James) – Kovačić (87. Batshuayi), Jorginho, Mount (60. Hudson-Odoi) – Pulisic, T. Abraham, Willian.

Hosté: Onana – Mazraoui, Veltman, Blind, Tagliafico – van de Beek, Zijach (72. E. Álvarez), Lisandro Martínez – Neres (72. Schuurs), Tadić (C), Promes.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.