Slavia za Ligu mistrů vydělá přes půl miliardy, český rekord drží Plzeň

Jadon Sancho slaví svůj první gól s Reusem
Borussia slaví. Dortmund postoupil do jarní fáze Ligy mistrů
Julian Brandt propálil gólmana Koláře
Tomáš Souček vyrovnal na 1:1
Julian Brandt slaví se spoluhráči druhý gól Borussie
Tomáš Souček proti Romanovi Bürkimu
Domácí bránili náskok v deseti, do sprch musel po druhé žluté karte Julian Weigl
35
Fotogalerie
ČTK, iSport.cz
Liga mistrů
Začít diskusi (0)

Fotbalové Slavii Praha vynese letošní účast v Lize mistrů přes půl miliardy korun. Nejvýraznější položku vydělal český šampion postupem do základní skupiny, za který UEFA vyplácí 15,25 milionu eur (asi 389 milionů korun). Za loňským rekordem Plzně však červenobílí výrazně zaostali, Západočeši si přišli na přibližně 800 milionů.

Vedle bonusu za postup do skupiny slávisté získali finance za dvě remízy, které v šesti zápasech uhráli. Za bod UEFA vyplácí týmům 900 tisíc eur, Pražané si tedy výsledky na hřišti přišli na zhruba 46 milionů korun. Mohli získat více, kdyby například hned v prvním duelu skupiny v Miláně nedostali v nastavení vyrovnávací gól na 1:1.

Dalších nejméně 28 milionů korun dostanou slávisté v hodnocení klubového koeficientu za posledních deset let. Tento systém distribuce odměn UEFA měl premiéru v minulé sezoně. Celková částka se dělí na jednotlivé akcie v hodnotě 1,108 milionu eur a Slavia by jako nejhůře umístěný klub měla získat právě jeden díl. Plzeň před rokem násobila tuto částku sedmi.

Další finance vynesl Pražanům prodej vstupenek a také dostanou podíl z prodeje televizních práv. Přesné částky nejsou známy, mělo by jít o několik desítek milionů korun.

Video placeholder
SESTŘIH LM: Dortmund - Slavia 2:1. Domácí slaví, sešívané deptal gólman Bürki • O2 TV Sport

Video placeholder
SESTŘIH LM: Dortmund - Slavia 2:1. Domácí slaví, sešívané deptal gólman Bürki • O2 TV Sport
Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů