Kolář o kličkách i klíčovém kouči: Kdybych ho nepotkal, rozvážím mléko | iSport.cz
4. května 2020 • 15:20

Kolář o kličkách i klíčovém kouči: Kdybych ho nepotkal, rozvážím mléko

Autor: krm
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Midtjylland 0:0. První zápas bez gólu, blýskl se Kolář
Trpišovský o Midtjyllandu: Strašně těžko se proti nim tvoří šance
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dlouho byl braný jako nadějný brankář, kterému ovšem něco chybí. Až v poslední době Ondřej Kolář definitivně vylétl mezi nejlepší hráče FORTUNA:LIGY a je klíčovou oporou Slavie. „V Liberci jsem měl problémy. Byl jsem známý tím, že jsem na všechno prděl,“ říká Kolář na rovinu v dalším díle dokumentu Made in Eden, který vysílá v pondělí večer O2 TV Sport. Komu vděčí za svůj posun?Už šestnáct čistých kont na ligové scéně, k tomu další skvělé výkony na té evropské. To je Kolářova parádní bilance z této sezony, v níž upoutal hlavně působivými představeními v Kluži či na Camp Nou proti Barceloně.

Přitom před lety v Liberci se jednu dobu zdálo, že trochu stagnuje. Až kouč brankářů a jeho jmenovec Štěpán Kolář dokázal jeho kariéru nakopnout.

„Štěpán je takový můj fotbalový táta, máme nadstandardní vztah. On rád říká, že kdybych ho nepotkal, tak furt rozvážím mléko,“ usmívá se pětadvacetiletý gólman ligového lídra, o kterého už se zajímaly i celky z předních evropských soutěží.

„Pomohl mi hlavně po lidské stránce, bylo to se mnou složité. V Liberci jsem měl problémy, na všechno jsem trochu prděl. A oni mě furt pérovali, řvali na mě. Nejdřív jsem si myslel svoje, ale teď to vnímám. Zdeněk Houštecký ve mně viděl potenciál a se Štěpánem po mně šlapali,“ podotýká Kolář.

Ondřej Kolář je jistotou v brance Slavie
Ondřej Kolář je jistotou v brance Slavie

Ze Slovanu se do Edenu přesunul v lednu 2018, pár týdnů po Jindřichu Trpišovském a celém jeho trenérském štábu. A úspěšná spolupráce mohla pokračovat. Byť start ve Slavii zrovna ideální nebyl…

„Začátek jsem měl složitý, moc věcí mi nevycházelo,“ přiznává Kolář. „Ale postupem času mě balony začaly trefovat, týmu se dařilo. A věřím, že i fanoušci už mě berou jako oporu.“

K jeho hře už neodmyslitelně patří odvážná rozehrávka, kdy se nebojí složitou situaci vyřešit pohotovou kličkou. „Nejdůležitější zápas byl v Kluži, kdy jsem dostal obrovský sebevědomí. Chytil jsem svou první penaltu, dařilo se mi nohama a pomohl jsem týmu. Moc mužstev takhle nehraje, ale jsem rád, že my to začali zkoušet,“ vysvětluje Kolář.

Spoluhráči už jsou na jeho manévry zvyklí. „Už to ode mě i trochu vyžadují. Všichni říkají, že když žádnou kličku neudělám, je to divný zápas. Dovolím si spoustu věcí, které si normální gólman nedovolí. Hodně zasekávaček a kliček. Naštěstí většinou vychází a gól z toho ještě nikdy nebyl,“ uzavírá důležitý hráč Slavie.

Sedmidílný dokument Made in Eden unikátní formou připomíná podzimní cestu Slavie Praha ve fotbalové Lize mistrů UEFA. Premiérové díly jsou vysílány každé pondělí od 21.00 hodin na stanicích O2 TV Sport a O2 TV Fotbal. Režie a scénáře dokumentu Made in Eden se ujali Martin Kubičík a David Sobišek. Na dramaturgické stránce se podílel Vladimír Grebennikov.

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »

Titulní strana deníku Sport, pondělí 4. května 2020Titulní strana deníku Sport, pondělí 4. května 2020Foto Sport

SK Slavia Praha Vše o klubu ZDE

Slavia a naběhané kilometry? Trenéři jsou cvoci, nechápe Nezmar

Made in Eden: Bez přípravy u videa to ve Slavii už nejde!

Příchod Hovorky do Slavie? Naše srdcovka. Osobnost a vůdčí typ, líčí kouč

Ševčíkovi je dnes 26 let. Bude z něj ještě posila pro velkokluby, anebo je Slavia vrchol?

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud