LM: Král i Jurásek u proher. Real s Bayernem dál dominují, slaví United

1
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Fotbalisté Realu Madrid a Bayernu Mnichov zvítězili v Lize mistrů i ve třetím utkání skupiny a výrazně se přiblížili k postupu. „Bílý balet“ vyhrál v Braze 2:1, německý šampion porazil v Istanbulu Galatasaray 3:1. První body ve skupině získal Manchester United po vítězství 1:0 nad Kodaní i díky tomu, že hosté v nastavení neproměnili penaltu. Naopak třetí prohru si připsala Benfika Lisabon v základní sestavě s bekem Davidem Juráskem a Union Berlín se střídajícím dalším českým reprezentantem Alexem Králem. Náhradní brankář Bragy Lukáš Horníček proti Realu podle očekávání zůstal jen na lavičce. Finalista minulého ročníku Inter Milán doma udolal Salcburk 2:1.

Bayern vylepšil už tak rekordní statistiku - ve skupinové fázi Ligy mistrů již 37 zápasů neprohrál a pošestnácté za sebou zvítězil. Cestu ke třem bodům přitom neměl lehkou. V osmé minutě sice favorita poslal střelou ze strany do vedení Coman, ale ve zbytku první půle překvapivě dominovali domácí. Z řady šancí ale dokázal turecký mistr vytěžit jen vyrovnání, které ve 30. minutě obstaral z penalty Icardi.

Po změně stran postupně Galatasarayi ubývaly síly a v 73. minutě rozhodl z dorážky po vlastní patičce Kane. O šest minut později si kapitán anglické reprezentace vyměnil roli s Musialou a tentokrát mu přihrál na třetí gól. Galatasaray v přímém souboji o vedoucí příčku ve skupině A nenavázal na nečekané vítězství 3:2 z Manchesteru proti United a utrpěl první porážku po 23 soutěžních zápasech.

Ve druhém utkání skupiny Manchester doma udolal Kodaň. Zápas v 72. minutě rozhodl hlavou v poslední době často kritizovaný obránce Maguire, který skóroval poprvé od loňského února. Dánský přemožitel pražské Sparty z kvalifikace byl na Old Trafford nebezpečný, hned v úvodu trefil Goncalves tyč a v sedmé minutě nastavení zahodil Larsson jedinečnou šanci na vyrovnání, když z penalty jen napálil brankáře Onanu. Náhradní český gólman domácích Vítek, jenž dnes oslavil 20. narozeniny, se tentokrát na lavičku nedostal.

United před výkopem vzdali hold zesnulé klubové legendě Bobbymu Charltonovi, který o víkendu zemřel v 86 letech. „Rudí ďáblové“ po úvodních dvou porážkách ve skupině poprvé bodovali a poskočili na třetí místo bod za druhý Galatasaray. Kodaň s jedním bodem uzavírá tabulku.

Skupina A

Galatasaray Istanbul - Bayern Mnichov 1:3 (1:1)
Branky:
30. Icardi z pen. - 8. Coman, 73. Kane, 79. Musiala. Rozhodčí: Massa (It.). Diváci: 52.280.

Manchester United - FC Kodaň 1:0 (0:0)
Branka:
72. Maguire. Rozhodčí: Guida (It.). Diváci: 75.635.

1. Bayern 6 5 1 0 12:6 16
2. FC Kodaň 6 2 2 2 8:8 8
3. Galatasaray 6 1 2 3 10:13 5
4. Manchester Utd. 6 1 1 4 12:15 4

Do čela skupiny B poskočil Arsenal po vítězství 2:1 v Seville. Londýnský celek po gólech na přelomu poločasů vedl 2:0, ale nakonec se o tři body ještě musel strachovat. „Kanonýři“ odčinili minulou nečekanou porážku 1:2 na stadionu Lens.

Francouzský celek figuruje v domácí soutěži až na 15. místě, ale ve skupině Ligy mistrů zůstává i po třetím kole neporažen. Dnes se rozešel doma smírně 1:1 s PSV Eidhoven a udržel se na postupovém druhém místě tabulky. Nizozemský celek ztrácí stejně jako Sevilla tři body.

Skupina B

FC Sevilla - Arsenal 1:2 (0:1)
Branky:
58. Gudelj - 45.+4 Martinelli, 53. Jesus. Rozhodčí: Nyberg (Švéd.). Diváci: 42.714.

Lens - PSV Eindhoven 1:1 (0:0)
Branky:
65. Wahi - 55. Bakayoko. Rozhodčí: Petrescu (Rum.). Diváci: 41.229.

1. Arsenal 6 4 1 1 16:4 13
2. Eindhoven 6 2 3 1 8:10 9
3. Lens 6 2 2 2 6:11 8
4. Sevilla 6 0 2 4 7:12 2

Real i ve třetím utkání skupiny C zvítězil o jednu branku. „Bílý balet“ poslal v Braze do vedení v 16. minutě důrazný Rodrygo a po změně stran přidal z hranice vápna pojistku Bellingham. Anglická letní posila Realu skórovala i ve třetím duelu skupiny a podruhé se postarala o vítězný gól. Domácí vzápětí už jen snížili.

Portugalský celek je po druhé porážce v tabulce třetí a ztrácí dva body na Neapol. Italský šampion podruhé zvítězil venku, v Berlíně mu k tomu stačil jediný gól Raspadoriho z 65. minuty. Union, za který v polovině druhé půle naskočil střídající Král, prohrál devátý soutěžní zápas po sobě.

Skupina C

Braga - Real Madrid 1:2 (0:1)
Branky:
63. Djaló - 16. Rodrygo, 61. Bellingham. Rozhodčí: Oliver (Angl.). Diváci: 30.286.

Union Berlín - Neapol 0:1 (0:0)
Branka:
65. Raspadori. Rozhodčí: Peljto (Bosna). Diváci: 72.000.

1. Real 6 6 0 0 16:7 18
2. Neapol 6 3 1 2 10:9 10
3. Braga 6 1 1 4 6:12 4
4. Union Berlin 6 0 2 4 6:10 2

Na úvodní body nedosáhla ani Benfika. Lisabonský celek se doma proti San Sebastianu dostal do tempa až v závěru, odvrátit třetí porážku ve skupině D ale už nedokázal. Český bek Jurásek poprvé za lisabonský celek nastoupil v Lize mistrů od začátku a nakonec odehrál 59 minut. Krátce po jeho vystřídání rozhodl zblízka hostující Méndez.

Španělský celek udržel neporazitelnost ve skupině podobně jako Inter Milán po vítězství nad Salcburkem. Finalista minulé sezony stejně jako San Sebastian podruhé za sebou zvítězil a se sedmi body je v tabulce o skóre druhý. V 19. minutě zblízka poslal domácí na San Siru do vedení Sánchez, po změně stran sice po rychlé kombinaci a střele k tyči srovnal Glukh, ale za dalších sedm minut rozhodl z penalty Calhanoglu. Salcburk potvrdil aktuální slabší formu, podruhé za sebou nebodoval a s jedním vítězstvím je třetí.

Skupina D

Inter Milán - Salcburk 2:1 (1:0)
Branky:
19. Sánchez, 64. Calhanoglu z pen. - 57. Glukh. Rozhodčí: Letexier (Fr.). Diváci: 80.018.

Benfica Lisabon - San Sebastian 0:1 (0:0)