Přes deset let hrál v Německu, teď je trenérem, skautem. Proto Petr Ruman analyzuje také všechny soupeře Sparty v Lize mistrů. Na řadě je Stade Brest, překvapení minulé sezony francouzské Ligue 1. „Je to defenzivně stabilní soupeř, ale má problém s kreativitou v ofenzivě,“ říká expert deníku Sport.
Petr Ruman o herním stylu
„Tým pod vedením trenéra Erika Roye vyniká taktikou s vysokým presinkem, rychlými protiútoky a kompaktní defenzivní strukturou. Preferuje formaci 4–3–3, případně 4–2–3–1, umožňuje to vytvářet tlak na soupeřovu rozehrávku už od jejich poloviny. Cílem je narušit hru soupeře hned v zárodku a rychle získat míč, což vede k možnosti rychlého protiútoku. Toto uspořádání také dává hráčům volnost využívat prostory na křídlech, kde mají šanci zaútočit a dostat soupeře pod tlak. Trenér prosazuje systematický a pragmatický přístup, který Brestu pravidelně přináší nečekaná vítězství.“
Hra proti míči
„Brest působí defenzivně velmi stabilně, hru řídí kapitán Brendan Chardonnet a má jednu z nejlepších obranných statistik v lize, i když mají nižší průměr držení míče. Při presinku si vybírá slabší stranu soupeře a snaží se vědomě nalákat jeho hráče do pasti. Tím tlačí soupeře k chybám už ve středu hřiště, což umožňuje rychlé protiútoky. Problémem může být, že ve středu hřiště se často oba defenzivní záložníci nechají vylákat ze středního pruhu a otevřou tak soupeři cestu k přímočarému útoku středem.“
Hra s míčem
„Ofenziva se zaměřuje především na rychlé protiútoky a využívání krajních hráčů. Křídelníci vytvářejí šířku a tlačí na soupeřovu obranu. Tým spoléhá na individuální kvality hráčů (dynamika, rychlost a přesnost přihrávek) a klade důraz na pohyb bez míče, hlavně náběhy do hloubky hřiště za obranu soupeře. Hrotoví útočníci se snaží podržet míč zády k bráně soupeře, čímž
Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+
Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!
Koupit