10. září 2015 • 12:34

1 euro za každý lístek! Na uprchlíky přispějí i tři české kluby

Autor:
TOP VIDEA
Slavia - Bohemians: Video zrušilo Škodův gól – kvůli Součkově ofsajdu Slavia - Bohemians: Video zrušilo Škodův gól – kvůli Součkově ofsajdu
17. den na ZOH: Němci senzační i ve finále, česká spokojenost s medailemi 17. den na ZOH: Němci senzační i ve finále, česká spokojenost s medailemi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zatím nejvýraznější charitativní sbírka ve sportovním prostředí na řešení uprchlické krize bude i s českou účastí. Všech 80 fotbalových týmů, které se zapojí do základních skupin v Lize mistrů a Evropské lize, by mělo ze svých prvních domácích zápasů odevzdat do zvláštního fondu jedno euro za každý prodaný lístek. Akce se týká také Plzně, Sparty a Liberce.S nápadem na tuto sbírku přišlo FC Porto, jehož iniciativu podpořil předseda UEFA Michel Platini. Na svém twitterovém účtu pak oznámil dohodu Bayern Mnichov – tedy mistrovský klub ze země, které se uprchlická krize týká momentálně asi nejvíc. „Fotbal nese také zodpovědnost,“ řekl ředitel Bayernu Karl-Heinz Rummenigge, který předsedá Evropské asociaci klubů ECA.

Předpokládaný výnos? Organizátoři tipují částku mezi dvěma až třemi miliony eur, Bayern už uvolnil jeden milion eur, dále plánuje tréninkové kempy a kursy němčiny pro uprchlíky.

Celá akce se týká i tří českých zástupců v Evropské lize. „Klub FC Viktoria Plzeň se jako stálý člen ECA zúčastní plánované iniciativy této organizace na podporu uprchlíků k prvnímu zápasu Evropské ligy v tomto ročníku. V tuto chvíli nicméně čekáme na podrobnosti celé akce, které bude ECA zasílat v nejbližších dnech,“ řekl mluvčí klubu Pavel Pillár.

Fanoušci budou přispívat, pokud vyrazí na čtvrteční zápasy Plzeň – Dinamo Minsk a Liberec – Braga, Sparta poprvé hraje doma ve skupině s kyperským APOELem 1. října.

Stranou při vítání uprchlíků nezůstali ani v Dortmundu
Stranou při vítání uprchlíků nezůstali ani v Dortmundu

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze