Dva scénáře LM a EL: Rychlovka bez odvet, nebo spolu s ligami. Bez diváků | iSport.cz
14. dubna 2020 • 15:04

Dva scénáře LM a EL: Rychlovka bez odvet, nebo spolu s ligami. Bez diváků

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Šest nejžádanějších hráčů v Evropě: Sancho, nový Pirlo či Schickův parťák na stoperu
Totální demolice Barcelony! Klidně odejdu mezi prvními, zoufal Piqué
VŠECHNA VIDEA ZDE

Evropská fotbalová unie UEFA má podle španělského deníku AS na stole dvě varianty, jak dokončit tuto pohárovou sezonu, kterou přerušila pandemie nového typu koronaviru. Jednou z možností je pozměnit formát a od čtvrtfinále dohrát Ligu mistrů a Evropskou ligu pouze na jeden zápas a na neutrální půdě.Ředitel soutěží Giorgio Marchetti předpokládá, že změna formátu ze dvou zápasů na jeden by umožnila dohrát evropské poháry během 14 dnů v srpnu. Vyvrcholení Ligy mistrů a Evropské ligy by následovalo poté, co by v jednotlivých zemích skončily domácí ligové soutěže.

Naštvaný Jürgen Klopp během osmifinále Ligy mistrů
Naštvaný Jürgen Klopp během osmifinále Ligy mistrů

Druhá pracovní varianta počítá s tím, že by se poháry znovu rozehrály na začátku července a probíhaly by paralelně s domácími ligami. Finále Ligy mistrů by bylo na programu na přelomu července a srpna. Oba plány počítají s tím, že se bude hrát bez diváků.

Obě soutěže se v březnu zastavily v rozehrané osmifinálové fázi. UEFA získala prostor na jejich dohrání i tím, že odložila letní evropský šampionát na příští rok. Další osud evropských pohárů nyní řeší pracovní skupina, která se podle deníku se zástupci klubové asociace již dohodla na tom, že Liga mistrů i Evropská liga se dohrají bez ohledu na to, kdy se tak stane.

SESTŘIH LM: Liverpool - Atlético 2:3 po pr. Obhájce končí, hosté zvládli obrat

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud