Zlín po sestupu smutní, budoucnost neřeší | iSport.cz
31. května 2009 • 09:34

Zlín po sestupu smutní, budoucnost neřeší

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Jablonec slaví jeden ze svých gólů.
TOP VIDEA
Trpišovský: Skvělý terén, dobrá kombinace. Bylo hodně místa
Vondrášek po debaklu: Není o čem. Slavia celý zápas lepší, červená přísná
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zatím jen zklamání a pocit zmaru ovládly vedení fotbalistů Zlína po nevydařeném posledním utkání první ligy, v němž po vysoké prohře 1:6 v Jablonci tým po sedmi sezonách v nejvyšší soutěži sestoupil.Zlínu tak nevyšel mohutný závěrečný finiš, v němž v posledních sedmi kolech pětkrát zvítězil a jednou remizoval. Otázku, co bude dál po sestupu, zatím představitelé klubu neřešili. Více jasno bude po schůzce s majitelem klubu Zdeňkem Červenkou.

"Všechny síly jsme napřeli k záchraně a scénář po případném sestupu jsme nepromýšleli. V našich hlavách momentálně panuje obrovské zklamání. Poslední utkání jsme nezvládli. Rychlé branky zcela zlomily naši psychiku. Kdybychom prohráli 0:1, tak by asi zklamání nebylo takové jako po velkém debaklu," uvedl s jednodenním odstupem ředitel klubu a současně trenér Ladislav Minář, kterému se málem povedl malý zázrak. Po podzimu k sestupu odsouzený tým dokázal herně pozvednout natolik, že až do posledního kola nebylo jasné, kdo se Žižkovem sestoupí.

"Další cestu si nastíníme až po schůzce s majitelem klubu, která se zřejmě uskuteční uprostřed týdne. Musíme zvážit všechny cesty a možnosti, jakou politiku zvolíme," uvedl Minář. Podle něj jsou dvě varianty a volba bude hlavně záležet na ekonomických možnostech majitele. "Buď za současného stavu udržíme starší a zkušené hráče a pokusíme se o co nejrychlejší návrat do první ligy. Druhá varianta je úspornější. Vsadit na mladé hráče a jít cestou návratu do první ligy v delším časovém horizontu dvou a více let," řekl Minář. Po sestupu z první ligy v roce 1996 čekal Zlín na návrat mezi elitu šest let.

Zatím je jisté pouze to, že hostování skončilo trojici Filip Rýdel, Richard Dostálek a Vitalij Trubila a smlouva vypršela Markovi Zúbkovi. Zda se vedení Zlína pokusí udržet i tyto hráče, se rozhodne až po schůzce vedení s majitelem klubu.

Témata:  sport, fotbal, Zlín
Vstoupit do diskuse
0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud