Zklamaný Jaroslav Černý
TOP VIDEA
Jágr nedohrál utkání s Havířovem! Podívejte se na video zákroku, který ho poslal do kabiny Jágr nedohrál utkání s Havířovem! Podívejte se na video zákroku, který ho poslal do kabiny
9. den na ZOH: Ledecké slalom snů, nájezdový hrdina Francouz a medailový hattrick Kuzminové 9. den na ZOH: Ledecké slalom snů, nájezdový hrdina Francouz a medailový hattrick Kuzminové
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO - Fotbalista Jaroslav Černý z pražské Slavie musí zaplatit 10.000 korun za "nafilmovaný" faul v prvním ligovém kole proti Mladé Boleslavi.Třicetiletého záložníka dnes zpětně za nesportovní chování potrestala disciplinární komise Českomoravského fotbalového svazu.

Černý se provinil za nepříznivého stavu 0:1, kdy před pokutovým územím soupeře předstíral, že byl faulován Václavem Procházkou. Rozhodčí mu jeho herecký výkon uvěřil a nařídil přímý kop, z nějž slávista Marek Jarolím vyrovnal na konečných 1:1.

Černého prohřešek proti sportovnímu chování odhalily televizní kamery a sám hráč se k "filmování" po zápase přiznal. Stal se tak prvním výrazněji potrestaným fotbalistou nové disciplinární komise, kterou po odchodu jejího dlouholetého šéfa Alexandra Károlyiho vede Jiří Golda.

"Hráč Černý na jednání komise přiznal, že v daném případě nešlo o faul. Byl potrestán za nesportovní chování peněžitým trestem, který je zároveň signálem pro ostatní. Výše trestu odpovídá tomu, že jde o první rozhodnutí, které zároveň přihlíží k posouzení situace komisí rozhodčích," uvedl v tiskovém prohlášení mluvčí disciplinárky Jaroslav Kolář, podle nějž není vyloučeno, že v dalších případech bude komise postupovat přísněji.

Disciplinární komise dnes navíc přijala v úterý podaný podnět Viktorie Plzeň k zahájení disciplinárního řízení s teplickým hráčem Milanem Matulou. Ten v sobotním ligovém utkání udeřil loktem plzeňského Petra Jiráčka a způsobil mu krvavé zranění hlavy.

Matula byl předvolán na příští zasedání disciplinárky a zároveň mu byla zastavena činnost. Nesmí tedy o víkendu nastoupit k utkání 3. ligového kola. Příští zápas vynechají také olomoucký Michal Hubník a Fernando Neves z Baníku Ostrava, kteří byli vyloučeni po druhé žluté kartě.

Ve druhé lize čeká ze stejného důvodu pauza Jiřího Fleišmana z Mostu, Pavla Malcharka ze Zlína a karvinského Josefa Hoffmanna.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze