4. kolo: Jablonec zůstává neporažen, ligu vede Boleslav

Autor: deniksport.cz, ČTK
0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

SOUHRN 4. KOLA – Bohemians 1905 konečně zaznamenali první gól sezony. Dali ho v Olomouci (1:1). Týmy Liberce a Sparty si pro změnu připsaly premiérové vítězství. Slávisté urvali body v Budějovicích. Tři výhry mají na svém kontě Boleslav, Brno a Jablonec.

Zřejmě největším smolařem kola se stal střížkovský Marek Kincl. Vršovická Bohemka může být za získaný bod ráda. Štohanzl vyrovnávací trefou totiž doháněl jednobrankové manko způsobené přesným zásahem olomouckého Ordoše. Brankář Sňozík navíc musel vytáhnout ze svého arzenálu bravurní zákrok, aby zneškodnil Janotkův pokus. - Více informací o zápase -

Ještě větší radost ovšem vládne v Mladé Boleslavi, která se po vítězství nad Příbramí posunula do čela tabulky. Branky zaznamenali navrátilci Kulič a Rajnoch. - Více informací o zápase -

Střížkovští Bohemians se ani v tomto kole nezmátořili a opět prohráli. V utkání s Teplicemi sice šli do vedení po trefě Marka Kincla, ale už o dvě minuty vyrovnal Mareš. Od té doby se jim lepila smůla na paty. Obermajer nejprve uviděl červenou kartu a pak si Kincl nešťastně srazil míč do vlastní branky. Výhru Teplic 3:1 pečetil Verbíř. - Více informací o zápase -

Bohemians Praha - FK TepliceFoto Barbora Reichová SPORT

Liberec se naopak svého prokletí "bez výhry" zbavil náramně. A poprvé získal tři body. V přestřelce porazil Plzeň 3:2. Severočeskému celku radost udělal především záložník Čorič, který se trefil hned dvakrát. - Více informací o zápase -

První výhry se po remízách v úvodních třech kolech dočkali i sparťané. Na domácí půdě porazili Kladno dvěma góly záložníka Vacka a střídajícího Wilfrieda. Letenským pomohlo hlavně vyloučení Holuba v 25. minutě, po němž měli na trávníku jasnou převahu. Více branek ale nedali, poměrně dost střel končilo na kladenské brankové konstrukci. - Více informací o zápase -

V sobotu se zadařilo i Slavii, která po úspěšné trefě Jaroslava Černého vyhrála nad Českými Budějovicemi nejnižším možným rozdílem. Paradoxem je, že vítězství zařídil muž, jenž dříve budějovický dres oblékal. Domácím fotbalistům nepomohly ani závěrečné minuty, v nichž dostali slávisty pod tlak. Ti se ubránili. - Více informací o zápase -

Závar před HanušemFoto Jaroslav Legner SPORT

Čtvrté kolo zahájilo už v pátek Brno, které si stále drží nejen svojí neporazitelnost, ale i neprůstřelnost. O čistý štít nepřišlo ani v utkání proti Slovácku. Hostující tým si však dokázal vypracovat celou řadu šancí především ze strany hostujícího Chmelíčka, který trefil dokonce tyč domácí branky.

Chmelíček se do obrovské šance dostal i v úvodu druhého poločasu, kdy se řídil sám na domácího Bureše. O chvíli později nevyužil velkou šanci Švancara, a tak přišla chvíle domácích. Po hodině hry se v pokutovém území hostů nejlépe zorientoval Tomáš Došek a poslal domácí z první vážnější šance do vedení. Hosté se již na odpověď nezmohli. - Více informací o zápase -

Závěr čtvrtého kola obstarala pondělní dohrávka mezi Jabloncem a Ostravou. Ve vypjatém utkání dvou doposud neporažených mužstev se nakonec radovali domácí Severočeši.

Jablonec na svém hřišti prohrával od 18. minuty, kdy se trefil ostravský Mario Lička. Severočeši nakonec utkání otočili. Těsně před koncem prvního poločasu srovnal ranou z přímého kopu Pavlík. Na 2:1 zvýšil svou druhou brankou v letošním ročníku stoper Drsek. Jablonec těsné vedení udržel až do konce a s deseti body mu patří třetí místo tabulky.- Více informací o zápase -

Plzeň - Liberec 2:3 (0:1)
Branka: 70. Bakoš, 90. Horváth pen. - 21. a 52. Čorič, 78. Blažek.
- Plzeňský kouč Vrba vyčítal Petrželovi kličky -

Bohemians Praha - Teplice 1:3 (1:1)
Branky: 26. Kincl - 28. Mareš, 68. Kincl vlastní, 89. Verbíř.
- Nedokázali jsme proměnit vůbec nic, litoval Žák -

Olomouc - Bohemians 1905 1:1 (1:1)
Branky: 18. Ordoš - 26. Štohanzl.
- Psotka: Po gólu jsme neuvěřitelně zvadli -

Jablonec - Baník Ostrava 2:1 (1:1)
Branky: 41. Pavlík, 53. Drsek - 19. Lička.
- Komňacký: Zatím jsme hráli proti průměru -
- Lička: Mrzí nás zahozené brejky -

0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.