20. března 2010 • 17:11

KORUPCE: Zoubek potvrdil, že dostal 300 tisíc

Autor:
Kapitán Zoubek děkuje hrstce věrných fanoušků
TOP VIDEA
Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů
Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd
VŠECHNA VIDEA ZDE

Údiv a velké překvapení. Tak vzpomíná bývalý kapitán fotbalistů Bohemians Praha David Zoubek na loňský květen, kdy se mu do ruky dostala obálka s třemi sty tisíci korun.Peníze měli Pražané dostat od olomouckých hráčů za úmyslnou porážku v posledním ligovém kole, po kterém Hanáci slavili postup do Evropské ligy. Zoubek dnes potvrdil, že obálku s obnosem opravdu dostal a ihned ji předal šéfovi Bohemians Praha Karlu Kaprovi, který pak informoval policii. Ta případ vyšetřuje.

Zápas ve stínu korupce: Sparta - Olomouc jsme sledovali ONLINE >>

K Zoubkovi, dnes už hráči Kladna, se peníze dostaly přes jeho bývalého spoluhráče Miroslava Obermajera, který je prý dostal ihned po utkání. Zoubek však prý netuší, od koho Obermajer finanční obnos přijal.

Psotka nakázal hráčům, aby vypnuli mobily a počítače
Pak s nimi před zápasem na Spartě probral údajnou korupci »

"Když jsem tu obálku uviděl, tak jsem na rovinu řekl, že si snad někdo asi dělá pr... Zaskočilo mě to a divil jsem se, že se ty peníze objevily. A napadlo mě, že z toho může být velký skandál," řekl dnes Zoubek novinářům, když dohrál utkání Kladna s Plzní.

Korupce! Olomouc si koupila výhru nad Bohemians >>

Šestatřicetiletý záložník prý už před zápasem měl informace o tom, že hráči Bohemians Praha budou kontaktováni s nabídkou, aby za úplatek zápas na Hané vypustili.

"Přišel s tím Roman Dobeš (záložník Bohemians), on je z Moravy, tak jej asi někdo kontaktoval. Já jsem okamžitě řekl, že od toho dávám ruce pryč a že neexistuje, abych v něčem takovém jel. Stejně mluvili i ostatní kluci v mužstvu a hned jsme šli za vedením, které jsme také informovali," důrazně odmítl Zoubek, že by se hráči Bohemians Praha v inkriminovaném zápase měli nechat údajným úplatkem ovlivnit. "Jasně jsme řekli, že do žádného prodaného zápasu nejdeme," prohlásil Zoubek.

Jak proběhlo podezřelé utkání? >>


Dobře si vzpomíná na utkání, v němž Sigma jasně zvítězila 3:0 a zajistila si tak účast v evropských pohárech. Hráči Bohemians Praha ale měli o svoji motivaci postaráno: prezident klubu Kapr je sám motivoval šestisettisícovou prémií, pokud poprvé v sezoně vyhrají na soupeřově hřišti. "Hráli jsme za víc, než nám bylo nabídnuto," podivoval se Zoubek.

Drobisz proti Spartě není ani na lavičce >>

Zoubek byl s Kaprem domluvený, že pokud peníze po utkání v Olomouci opravdu dostane, ihned mu je předá. Den po duelu v Olomouci také fotbalista za svým nadřízeným přišel a celý obnos mu předal.

"Od pana Kapra jsem také dostal platební doklad, že jsem ty peníze předal. Chtěl jsem, aby to bylo na papíře a všechno bylo potvrzené a nic se třeba neobrátilo proti mně. Dál jsem to už moc neřešil, o všem dalším jednalo vedení klubu," řekl Zoubek, který z Bohemians Praha odešel letos v lednu.

Zoubkovi obálku podle jeho slov dal už v autobuse na zpáteční cestě do Prahy jeho spoluhráč Obermajer, který ji obdržel ihned po utkání. Deník Aha! uvedl, že peníze měl dostat od olomouckého brankáře Petra Drobisze. "Já ale nevím, od koho ty peníze byly. Prostě se tam ale objevily, nemá cenu si tady nic nalhávat. Do fotbalu to nepatří," uvedl Zoubek.

Ten absolvoval i výpověď u notáře, do níž uvedl, že finanční obnos od
Obermajera skutečně převzal. Nyní sleduje, jaký vývoj kauza nabírá, přestože vyplula na povrch až téměř rok po zápase. "Pan Kapr asi zvažoval další kroky a promýšlel co dál. Netuším, proč se to objevilo až nyní," dodal Zoubek.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze