Autor: ČTK, spo
0
Jágr a Sparta? Dobrý tah z marketingového hlediska, říká expert deníku Sport Pavel Bárta
Karolína Plíšková dovolila Kateřině Siniakové jediný gem

Problémy zmítaná Slavia poprvé v sezoně předvedla výkon hodný někdejšího šampiona. "Sešívaní" před vlastními diváky rozstříleli v Edenu České Budějovice 4:0 a konečně se odpoutali ode dna tabulky.

Fotbalisté pražské Slavie po osmizápasovém čekání poznali vítěznou radost a dlouhý půst ukončili stylově výhrou 4:0 nad Českými Budějovicemi. Vítězný tým tak poskočil ze sestupového pásma a bodově se ve vyrovnané tabulce dotáhnul na deváté místo, o které se dělí s Hradcem Králové. Přesvědčivý triumf Slavie svými trefami podtrhli Kisel, Hora, Čelůstka a Milan Černý. Hosté dohrávali bez vyloučeného Laštovky.

Slávisté před zápasem věděli o vysoké výhře Brna i hrozbě, že by mohli zůstat po 13. kole na úplném chvostu tabulky, což je možná vybudilo k hodně povedenému startu do utkání se soupeřem, na kterého ztráceli čtyři body. Už na konci druhé minuty totiž ze dvaceti metrů napřáhl záložník Kisel a svoji povedenou ránu proměnil už ve svůj šestý letošní gól.

Budějovice vypadaly mátožně, podobně jako při posledním nepovedeném venkovním vystoupení v Příbrami. Zatrnulo jí při dalších šancích Kisela a Vyhnala, který ale neukončil čekání na svůj první ligový gól. Hosté v prvním poločase ze svojí bezradnosti vystoupili jen jednou ale nejlepší budějovický střelec Ondrášek v 16. minutě selhal při své dorážce.

Domácí Vyhnal si kryje míč před Liantsevichem.Domácí Vyhnal si kryje míč před Liantsevichem.Foto Jaroslav Legner (Sport)

Slávisté při nástupu do druhé půle nechali zapomenout na nevýrazný konec úvodního dějství a hned budějovickou obranu zasypali řadou střel.

Po té Kiselově v 50. minutě se k rázné gólové dorážce odhodlal útočník Hora, který ve třináctém ligovém zápase premiérově střelecky udeřil. Rozklad Jihočechů dokonal jejich obránce Laštovka. Ten si nechal dát dvě žluté karty rychle po sobě a půlhodiny před koncem pro něj zápas skončil.

Odevzdaní spoluhráči vzápětí nechali po trestném kopu Belaida prostor stoperovi Čelůstkovi, který jemnou tečí navýšil slávistické vedení už na tříbrankové a poprvé od loňského srpna zažil v lize gólovou radost. Pokud měli hosté ze Slavie komplex, protože z posledních osmi vzájemných zápasů uhráli jedinou remízu, tak se po dnešku musel ještě zvětšit.

Zmar Dynama v 74. minutě totiž dokonal čtvrtou trefou Slavie Milan Černý. Slávisté v lize soupeři naposledy nasázeli čtyři či více branek v říjnu před dvěma lety, kdy s pětibrankovým výpraskem odjíždělo Kladno.

Slavia Praha - Dynamo České Budějovice 4:0 (1:0)

Branky:
2. Kisel, 50. Hora, 64. Čelůstka, 78. M. Černý. Rozhodčí: Damková - Jiřík, Moláček. ŽK: Dembélé, Hora - Laštovka, Žižka. ČK: 60. Laštovka. Diváci: 4056.

Slavia: Zlámal - Janda, Čelůstka, Trapp, Hubáček - M. Černý (78. Koreš), Dembélé (46. Jarolím), Kisel, Belaid, Hora - Vyhnal (62. Hloušek). Trenér: Petrouš.
Budějovice: Kučera - Laštovka, Lencevič, Lengyel, Žižka - Mezlík, Černák, Rakovan (83. Šíma), Otepka, Pecka (74. Stráský) - Ondrášek (55. Hudson). Trenér: Šilhavý.

Usměvavá Dagmar Damková.

0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.