Šlágr Plzeň-Sparta je tady: První hraje o převahu, druhý o trenéra

Šlágr Plzeň-Sparta je tady: První hraje o převahu, druhý o trenéra
Šlágr Plzeň-Sparta je tady: První hraje o převahu, druhý o trenéraZdroj: Michal Beránek SPORT
iSport.cz
Ročník 11/12
Vstoupit do diskuse (1)

ONLINE, 18:30 - Tenhle zápas bude mít snad poprvé v historii české ligy ještě větší prestiž než derby pražský "S". Plzeň proti Spartě. Mistr proti vicemistrovi. Úcastník Ligy mistrů proti týmu, který nezvládl postup do Evropské ligy. O co oběma týmům v dnešním zápase půjde?

PLZEŇ: O psychickou převahu
Je to pro Plzeň jedinečné načasování. V evropských pohárech přejela Spartu na celé čáře, výsledkově i herně. Je nahoře, Letenští dole. Rozdíl se může ještě zvýraznit, pokud mistr porazí svého největšího rivala i v přímém souboji.

Taková rána Spartu srazí až k samému dnu. Plzeň, natěšená na prestižní souboje v Lize mistrů s Barcelonou a AC Milán, to ví a bude chtít téhle situace využít.

SPARTA: O Chovance a důvěru
Výbuch v Evropské lize vzápětí podtržený porážkou od největšího rivala, který se navíc v Lize mistrů těší na Barcelonu a AC Milán... Ne, to už by nemusel ustát ani „neodvolatelný“ Jozef Chovanec se svým realizačním týmem.

Sparťané navíc hrají také o důvěru fanoušků. Jejich zloba po Vasluii dostoupila téměř k vrcholu a případný debakl s největším konkurentem v boji o titul by ji jenom znásobil.

OBA: O titul
Sice jsme teprve v pátém kole, ale už tento zápas může rozhodovat o titulu. Sparta má na Plzeň náskok pěti bodů, v případě výhry by to bylo už osm. To by pro obhájce titulu byla hodně těžko řešitelná situace.

A to proto, že celý podzim bude narozdíl od Letenských bojovat na dvou frontách. S tím se menší české týmy většinou vyrovnávají jenom složitě. Tohle vědomí může domácí brzdit.

DESET POSLEDNÍCH BITEV
Plzeň-Sparta 1:0
Sparta-Plzeň 0:1
Plzeň-Sparta 2:2
Sparta-Plzeň 0:0
Sparta-Plzeň 2:0
Plzeň-Sparta 1:1
Sparta-Plzeň 3:1
Plzeň-Sparta 0:0
Sparta-Plzeň 1:0
Plzeň-Sparta 0:1
Zápasy jsou řazeny od nejčerstvějšího k nejstaršímu.
Vstoupit do diskuze (1)

Doporučujeme

Články z jiných titulů