Ostravským chuligánům hrozí za násilnosti až dva roky vězení

Ostravští fanoušci řádili na fotbale v Boleslavi
Ostravští fanoušci řádili na fotbale v Boleslavi
Ostravští fanoušci řádili na fotbale v Boleslavi
Ostravští fanoušci řádili na fotbale v Boleslavi
Ostravští fanoušci řádili na fotbale v Boleslavi
Ostravští fanoušci řádili na fotbale v Boleslavi
Ostravští fanoušci řádili na fotbale v Boleslavi
8
Fotogalerie
Ročník 11/12
Vstoupit do diskuse (9)

Řádění ultras ostravského Baníku při nedělním utkání v Mladé Boleslavi bude mít dnes dohru před soudem, kde v rámci zkráceného řízení stanou dva zatčení výtržníci. Hrozí jim trest odnětí svobody až na dva roky a zákaz vstupu na sportovní utkání.

Nepříjemné scénky na stadionu v Mladé Boleslavi zcela zastínily průběh důležitého utkání, které skončilo výhrou domácích 2:1. A i s odstupem času na ně mají zástupci klubů zcela rozdílné názory.

„Nemůžeme se zbavit dojmu, že zejména v zárodku celého incidentu, aniž bychom tím chtěli omlouvat další dění, šlo ze strany domácích pořadatelů o ne zcela profesionální zásah,“ uvedlo vedení Baníku včera ve svém oficiálním prohlášení.

Druhá strana s tím pochopitelně nesouhlasí. „Ten, kdo byl bit, byli naši pořadatelé,“ připomíná za Mladou Boleslav hlavní pořadatel Milan Krejčí. Navzdory původním zprávám však žádný z mužů v reflexních vestách nebyl zraněn těžce. „Hospitalizován nebyl ani jeden z nich,“ upřesnil Krejčí.

Ostravští fanoušci řádili na fotbale v BoleslaviOstravští fanoušci řádili na fotbale v Boleslavi • FK Mladá Boleslav Policie nakonec zatkla tři chuligány, které obvinila z výtržnictví, podněcování nenávisti proti skupině osob a násilí proti úřední osobě. Jednoho propustila, zbylé dva čeká dnes soud.

„Hrozí jim až dva roky odnětí svobody a zákaz vstupu na sportovní utkání,“ prohlásil mluvčí mladoboleslavské policie Ladislav Mareš.

Jedním ze zatčených je divák, který na začátku druhé půle seskočil ze sektoru domácích vlajkonošů na hrací plochu a tím celé běsnění odstartoval. Šlo přitom o fanouška Baníku polské národnosti. „A měl dvě promile, stejně jako další dva zatčení,“ dodal policista Mareš.

Utkání muselo být ofi ciálně přerušeno. Sudí Libor Kovařík pak nastavoval rekordních šestnáct minut. A po jeho závěrečném hvizdu šli hráči Baníku svým fanouškům poděkovat, což zástupce Mladé Boleslavi rovněž popudilo.

„Fanoušci šli poděkovat těm devadesáti pěti procentům slušných a věrných příznivců, kteří za nimi do Boleslavi jeli, aby je podpořili. Tak to bylo z jejich strany míněno,“ zastal se hráčů klub v tiskovém prohlášení.



Vstoupit do diskuze (9)

Doporučujeme

Články z jiných titulů