Sparta musí řešit ofenzivu. Kweuke? Budoucnost patří jiným | iSport.cz
Michal Petrák
31. března 2012 • 12:24

Sparta musí řešit ofenzivu. Kweuke? Budoucnost patří jiným

Reklama
TOP VIDEA
Slováci otevřeli národní stadion. Nahlédněte do útrob Tehelného pole! Slováci otevřeli národní stadion. Nahlédněte do útrob Tehelného pole!
Sporťákovo KO: nejlepší Čechova fotka a Pardubice Jail Blazers Sporťákovo KO: nejlepší Čechova fotka a Pardubice Jail Blazers
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zařídil vítězství nad Mladou Boleslaví, a tedy postup Sparty do semifinále poháru. Leonard Kweuke si vysloužil pochvalu od trenéra Martina Haška a zdá se, že jeho hříchy z derby jsou zapomenuty. Bude to však stačit, nebo se kamerunský útočník ocitá na šikmé ploše a klouže ze základní sestavy? Vypadá to, že postupně bude platit druhá varianta.Poslední týden kolem něj bylo živo. Leonard Kweuke nejdřív naštval šéfy špatným výkonem a pomalým střídáním v derby, pak sólovou akcí a přihrávkou Josefu Hušbauerovi před prázdnou bránu zařídil Spartě postup v poháru. Co s ním však bude dál?

„Po derby jsme s ním mluvili, sklidil od nás kritiku za výkon i za pomalé střídání,“ říkal trenér Martin Hašek po utkání s Mladou Boleslaví. „Je dobře, že zareagoval takovým výkonem, hodně nám pomohl. Byl to jeho nejlepší zápas od konce září, kdy se zranil.“

Jenže situace z loňského září se nejspíš opakovat nebude. Tehdy byl Kweuke neprodejný, nenahraditelný, jedinečný. Jakmile však do funkce generálního sportovního manažera přišel Jaroslav Hřebík, začalo být otázkou času, kdy Kameruncova důležitost klesne až pod čáru základní jedenáctky.

Patří do jiné doby

Jeho problémem totiž je, že ačkoli je v české lize unikátním hráčem, do Hřebíkovy představy o moderním fotbalu se příliš nehodí. Jako by patřil do jiné doby.

Na presink nemá kondici, nehodí se k němu ani fyzickým typem. Je těžké zkombinovat s ním druhého útočného hráče, neustále se tlačí doprostřed a jeho podhrotový parťák se prostě nedostane dopředu.

Leonard Kweuke odchází do šatny.
Leonard Kweuke odchází do šatny.

Stačí se podívat na jiné týmy ze špičky tabulky, které se snaží o moderní fotbal – žádný z nich v útoku nemá „Kollera“. I Barcelona, Real a jiné Hřebíkovy vzory se bez věže vpředu obejdou.

Kadlec je pro Hřebíka velkým lákadlem

S velkou pravděpodobností se tak budou stále víc opakovat situace z derby – to frustrovaného Kweukeho střídal dynamický, rychlostní typ Václav Kadlec.

Dá se čekat, že čím víc se bude mladík dostávat po zranění do formy, tím víc minut na Kameruncův úkor stráví na hřišti.

Je tedy možné, že by Kweuke strávil poslední ligová kola na lavičce? „K tomu, že by ho Kadlec vytlačil ze sestavy, dojde nejspíš až během léta,“ myslí si zdroj blízký realizačnímu týmu Sparty.

Podle toho, jak se bude vyvíjet situace v lize, však nic není nemožné. Pro Hřebíka bude uzdravující se Kadlec čím dál větším lákadlem...

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud