Pavel Janega
22. července 2012 • 20:57

Útočníka potřebujeme, řekl Lavička. Lafata to nejspíš nebude

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Brno - Plzeň: Čermák propálil vše, co mu stálo v cestě a posílá hosty do vedení 0:1! Brno - Plzeň: Čermák propálil vše, co mu stálo v cestě a posílá hosty do vedení 0:1!
SESTŘIH: Lipsko - Hoffenheim 2:5. Na destrukci se gólově podílel i Kadeřábek SESTŘIH: Lipsko - Hoffenheim 2:5. Na destrukci se gólově podílel i Kadeřábek
VŠECHNA VIDEA ZDE

Příchod Davida Lafaty do Sparty je momentálně velice nepravděpodobný. Požadavky Jablonce za nejlepšího ligového střelce minulého ročníku se výrazně liší od nabídky letenského vedení. Kluby v tomto bodě nenachází společnou řeč. Nicméně příchodu kvalitního útočníka se trenér Vítězslav Lavička nevzdává. Patrně bude hledat i jinde.„Situace ohledně Davida Lafaty je taková, že se snažíme stále jednat s Jabloncem. Nicméně narážíme na to, že představy obou klubů o případném transferu jsou v tuhle chvíli poměrně hodně odlišné,“ uvedl tiskový mluvčí Sparty Ondřej Kasík.

Z toho vyplývá, že Letenští musejí nabízenou sumu výrazně navýšit, aby se s Jabloncem na přestupu domluvili. Jinak k transferu, o kterém se spekulovalo celé léto, nedojde.

Tak či tak, jeden forvard Spartu posílí. To je priorita číslo jedna. 

„Pořád platí, že chceme jednoho kvalitního útočníka. Potřebujeme snajpra, který bude zhodnocovat práci celého týmu v podobě gólů. Nevzdáváme to,“ řekl trenér Vítězslav Lavička.

Posila do útočné řady by měla být alternativou za Lea Kweukeho a zároveň zvýšení konkurence na postu útočníka. „Nechceme postavit naší hru pouze na jednom hráči (Kweukem). To určitě ne,“ přiznal Lavička. „Děláme vše pro to, abychom ještě jednoho útočníka získali.“

Sparta si nedávno pozvala na testy albánského střelce Bekima Balaje. V přípravném duelu s Vlašimí (5:0) podal solidní výkon a navíc vstřelil gól. Bude onou posilou právě Balaj? 

„Po testu odjel zpátky domů, momentálně probíhají jednání na úrovni klubových vedení,“ prozradil Kasík.

Jiné pozice podle Lavičky Sparta posilovat nehodlá.

Fotbalisté Sparty po prohře ve finále Letního poháru Prahy s Bohemians 1905
Fotbalisté Sparty po prohře ve finále Letního poháru Prahy s Bohemians 1905

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze