GRAFIKA: Jak bude vypadat sestava Sparty? Lavička ještě nemá jasno | iSport.cz
Pavel Janega
23. července 2012 • 12:12

GRAFIKA: Jak bude vypadat sestava Sparty? Lavička ještě nemá jasno

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
LIGOVÁ NEJ: vybrali jsme to nejlepší a nejhorší z podzimu. Kdo dal nejkrásnější gól? LIGOVÁ NEJ: vybrali jsme to nejlepší a nejhorší z podzimu. Kdo dal nejkrásnější gól?
Marpo o řežbě s Rytmusem: Klobouk dolů před ním, že vleze do ringu Marpo o řežbě s Rytmusem: Klobouk dolů před ním, že vleze do ringu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalová Sparta završila přípravu na novou sezonu a nyní řeší, jakou sestavu vyšle do prvního ostrého zápasu s Duklou (sobota, 18:00). Trenér Vítězslav Lavička připustil, že nad dvěma posty bude ještě horlivě přemýšlet. Jaké má možnosti? A které jsou nejpravděpodobnější?Vítězslav LavičkaVítězslav Lavička
Při skládání jedenáctky bude Lavička nejspíš dva velké otazníky: Uzdraví se Marek Matějovský? Jaké dva stopery upřednostnit?

Matějovský si poranil kotník v sobotním zápase s Viktorií Žižkov (3:2), na hřišti nevydržel ani čtvrt hodiny. Jeho start proti Dukle zcela vyloučen není, ale je hodně nepravděpodobný. „Jak dlouho bude probíhat léčba, nedokážu odhadnout,“ podotkl trenér.

V takovém případě by Matějovského s největší pravděpodobností nahradil v sestavě Václav Kadlec, jenž by splňoval úlohu podhrotového útočníka, který se včas vysune po bok Lea Kweukeho. Jiný středový hráč Josef Hušbauer by se zasunul na Matějovského místo. Na pozici defenzivního štíta začne patrně Mario Holek.

Pravděpodobná základní sestava Sparty bez Matějovského: Vaclík – Gil, Švejdík (Zápotočný), Jarošík, Pamić – Kadeřábek, Hušbauer, Holek, Krejčí – Kadlec – Kweuke.

Pravděpodobná sestava Sparty bez Marka Matějovského.Pravděpodobná sestava Sparty bez Marka Matějovského.

Ve hře je ale víc alternativ. Díky své univerzálnosti by Holkův post mohl obsadit Hušbauer s tím, že by před ním operoval např. Grajciar.

Další hádankou jsou pozice stoperů, kde podle Lavičky mají všichni čtyři adepti do sestavy blízko. „Vyhodnotíme si to až po zhlédnutí záznamů obou posledních zápasů,“ uvedl Lavička, aniž by cokoliv konkretizoval. „Netlačte mě, pánové, do kouta,“ prosil s úsměvem novináře.

Avšak nejbližší budoucnost dvou z nich je celkem jasná. Nadějný Jakub Brabec se do základu v úvodu sezony neprotlačí, naopak Jiří Jarošík by v něm chybět neměl. Rozhodne se tedy mezi dvojicí Zápotočný-Švejdík, přičemž druhý jmenovaný má do sestavy o něco blíž.

„Ondra Švejdík si počínal dobře nejenom v sobotním zápase se Žižkovem, ale také na soustředění v Rakousku. Nicméně konkurence Tomášem Zápotočným nebo Jakubem Brabcem tam pořád je,“ pronesl Lavička.

Solidně si v přípravě vedl také Pavel Kadeřábek, jenž díky svému výkonnostnímu progresu s největší pravděpodobností vystrnadí ze sestavy Tomáše Přikryla. V sobotu měl za úkol tlačit se z pravé zálohy více do středu, aby u lajny uvolnil prostor pravému beku Pablu Gilovi. Zřejmě také on začne proti Dukle od začátku.

„Na pravé straně žádné otazníky nemám. Zde je celkem jasno,“ přiznal Lavička. Jasno určitě má také na levé straně, kde nastoupí Pamić a Krejčí.

Pravděpodobná základní sestava Sparty s Matějovským: Vaclík – Gil, Švejdík (Zápotočný), Jarošík, Pamić – Kadeřábek, Matějovský, Holek, Krejčí – Hušbauer – Kweuke.

Pravděpodobná sestava Sparty s Markem Matějovským.Pravděpodobná sestava Sparty s Markem Matějovským.

Náhradní sestava: Čech – Vidlička, Zápotočný, Brabec, Hybš – Přikryl, Polom, Jirásek (Pavelka), Podaný – Grajciar – Kerić (Skalák).

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze