Stanislav Hrabě
30. července 2012 • 16:31

Další rány pro Mladou Boleslav. Oba stopeři vyřazení na půl roku

Reklama
Boleslavský stoper Adrian Rolko (na snímku z utkání proti Plzni) má přetržený křížový vaz v koleni a bude týmu chybět celý podzim
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Limberského zrádná patička, Škodovy ponožky i Holoubkovy žongly LIGA NARUBY: Limberského zrádná patička, Škodovy ponožky i Holoubkovy žongly
Fischer o Voráčkovi: mistrovství se nezúčastní, chce si odpočinout Fischer o Voráčkovi: mistrovství se nezúčastní, chce si odpočinout
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kádr Mladé Boleslavi, kterou ve čtvrtek čeká úvodní duel 3. předkola Evropské ligy na půdě nizozemského Twente Enschede, kosí jedno zranění za druhým. Dnešní zpráva lékaře mužstva Miroslava Sinkuleho je zdrcující: chybět celý podzim budou oba stopeři Adrian Rolko a Michal Smejkal. Oba mají přetržený křížový vaz a léčba potrvá minimálně šest měsíců. Podzimní sezoně je pro ně ztracená.Stejné zranění si přivodil nový kapitán týmu a střelec mužstva Jan Chramosta před týdnem při tréninku, kdy se mu protočilo koleno.

Stoper Michal Smejkal doplatit na srážku s brankářem Janem Šedou při odvetě 2. předkola Evropské ligy s islandským Thór Akueyri. Jeho kolega ve středu obrany Adrian Rolko, jenž převzal kapitánskou pásku po Chramostovi, nedohrál utkání v Teplicích.

„Vyšetření na magnetické rezonanci ve vojenské nemocnici v Praze ve Střešovicích moje obavy potvrdilo,“ nespletl se v diagnóze MUDr. Miroslav Sinkule.

Pro Mladou Boleslav jsou to další citelná oslabení. Zvláště, když pro zranění vypadl už během přípravy univerzální obránce Tomáš Janíček. Soupiska na dvojutkání s Twente Enschede je uzavřená, noví hráči se doplnit nemohou.

„Musíme spoléhat na hráče, které máme,“ nevidí jiné východisko sportovní ředitel klubu Ladislav Minář. „Příležitost dostanou mladí, méně zkušení, například talentovaný Kristian Zbrožek,“ poukazuje na sparťanského odchovance a věří, že se i ostatní náhradníci chopí příležitosti.     

Jestli se pokusí vedení Mladé Boleslavi během letního přestupového okna doplnit kádr, není jisté. „Zatím je předčasné o tom mluvit,“ nerozvádí toto téma Minář. „Uvidíme, kdo je volný a zda bychom ho chtěli,“ říká. 

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze