Zraněný Vomáčka zatím Pulpitovi s "opravou" Baníku nepomůže | iSport.cz
31. října 2012 • 16:58

Zraněný Vomáčka zatím Pulpitovi s "opravou" Baníku nepomůže

Autor: riš
Benjamin Vomáčka s kapitánskou páskou ostravského Baníku. Kdy ale bude moci nastoupit pod novým koučem Pulpitem, kvůli zranění netuší...
TOP VIDEA
Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka
TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zacelit defenzivu, která je nejhorší ve fotbalové lize. To je jeden z hlavních úkolů, jehož se ve svém novém angažmá musí okamžitě chopit trenér Martin Pulpit. Bez toho se mu těžko podaří vytáhnout Baník Ostrava ze dna tabulky. Pulpit má však problém. Zranění stopera Benjamina Vomáčky, nejlepšího zadáka Baníku, se zatím nezahojilo. A ani sám hráč neví, kdy bude svému týmu dispozici. Dokonce ani to, zda si na podzim ještě vůbec zahraje.Zdálo se to zpočátku jako patálie. Vomáčku začal pobolívat stehenní sval a čtyřiatřicetiletý stoper musel na čas vysadit. V utkání jedenáctého kola proti Brnu se do hry vrátil, zápas odehrál, jenže sval nevydržel. Některá vlákna se přetrhla a Vomáčka znovu dohrál.

„Už je to osm dní, stalo se to před týdnem v úterý, kdy mi v něm znovu trhnulo. Bohužel, stav je takový, že pořád ještě nemůžu trénovat. Když je noha v klidu, už to nebolí, ale do zátěže ještě jít nemůžu,“ konstatuje ostravský stoper.

„Je jisté, že v sobotu proti Teplicím nenastoupím. Co bude dál, nevím. Nedokážu ani říct, jestli se stihnu vrátit do konce podzimu,“ podotýká Vomáčka, toho času pacient nemocnice ve Vítkovicích, kde se lékaři snaží dát zraněný sval dohromady.

Rada starších debatovala s Pulpitem

S mužstvem netrénuje, ale protože patří k nezkušenějším hráčům Baníku, patřil mezi ty, s nimiž si nový ostravský trenér Pulpit hned po svém nástupu do funkce o situaci v týmu pohovořil.

„Seděli jsme s ním Martin Lukeš, Venca Svěrkoš a já. Byl to takový úvodní pohovor, trenér se nás zeptal na pár věcí. To důležité teprve přijde,“ říká Vomáčka.

Nemůže zatím srovnat, jak se po Pulpitově příchodu změnila atmosféra v mužstvu, nicméně jeden poznatek přece jen má.

„Mluvil jsem s klukama po středečním tréninku a jejich dojmy byly pozitivní. Všichni, s kterými jsem mluvil, si ty tréninky pana Pulpita dost pochvalují. Tak doufejme, že nám to pomůže. Ve fotbale jsou rozhodující výsledky. Snad konečně přijdou,“ uzavírá Vomáčka.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud