Řádění chuligánů v Jihlavě vyjde Spartu draho, Vysočina platí za dělo | iSport.cz
1. listopadu 2012 • 17:43

Řádění chuligánů v Jihlavě vyjde Spartu draho, Vysočina platí za dělo

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali? iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali?
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pořádně draho vyjdou pražskou Spartu její fanoušci. Nově musí letenský klub vytáhnout z kasy kvůli jejich běsnění šedesát tisíc korun. Rozhodla o tom Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR v souvislosti s událostmi při zápase 11. ligového kola na Vysočině.Čtyřicet tisíc zaplatí Letenští za opakované výtržnosti fanoušků při utkáních venku. Klub musí zároveň uhradit Vysočině škodu asi 20 tisíc, která Jihlavě nebyla proplacena pojišťovnou.

Potrestána byla i samotná Jihlava. Ta zaplatí 30 tisíc za neadekvátní zásah proti letenským příznivcům. Technickému delegátovi zápasu Josefu Krohovi disciplinárka zastavila výkon funkce do konce kalendářního roku.

Mluvčí Sparty Ondřej Kasík řekl, že se vedení klubu proti trestu nebude odvolávat. Při duelu v Jihlavě před jedenácti dny došlo k potyčce příznivců letenského klubu s členy bezpečností služby. Ta proti sparťanům nasadila vodní dělo, přestože do té doby v sektoru nepoužili žádnou zakázanou pyrotechniku.

„Jsme rádi, že disciplinární komise vyslala jasný signál v tom smyslu, že používání vodního děla proti fanouškům na fotbalových stadionech je neadekvátní,“ řekl Kasík.

„Tím spíš, že toto vodní dělo v Jihlavě se ocitlo v rukou příslušníka bezpečnostní služby, nikoliv člena hasičského sboru,“ dodal sparťanský mluvčí.

Letenští příznivci házeli na pořadatele různé předměty a také poškodili vnitřní zařízení toalet. Po utkání zadržela policie šest fanoušků, kteří ve vyhrazeném sektoru poškozovali oplocení a sedačky. Podle mluvčího jihlavského klubu Miroslava Fukse byla škoda předběžně vyčíslena na 120 000 korun.

Sparťanští fanoušci i v Jihlavě házeli světlice a ničili i zařízení stadionu. Spartu to bude stát šedesát tisíc korun.
Sparťanští fanoušci i v Jihlavě házeli světlice a ničili i zařízení stadionu. Spartu to bude stát šedesát tisíc korun.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud