Odsunutí Kadlece, prodej Kweukeho? Lafata způsobí na Spartě změny | iSport.cz
11. ledna 2013 • 16:41

Odsunutí Kadlece, prodej Kweukeho? Lafata způsobí na Spartě změny

Autor: jon
TOP VIDEA
VIDEOGRAFIKA: Body hokejových klubů. Sparta nevládla vždy, týmy s jedním titulem VIDEOGRAFIKA: Body hokejových klubů. Sparta nevládla vždy, týmy s jedním titulem
Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes? Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dvacet milionů korun, to je pořádný balík. Fotbalová Sparta jej neváhala investovat do osvědčeného střelce Davida Lafaty. Nástup exjabloneckého kanonýra přinese v letenské ofenzivě změny. Co se bude dít s Lafatovými konkurenty?Vítězslav Lavička připouští, že je připravený upravit systém hernímu stylu reprezentačního útočníka. "Víme, jaký typ hráče David Lafata je. Tomu budeme chtít uzpůsobit i naší hru," říká sparťanský trenér.

Momentálně má Lavička k dispozici šest kvalitních útočníků (vedle Lafaty ještě Kweuke, Kadlec, Balaj, Skalák, Bednář, ke koncovým hráčům lze řadit i Tomáše Přikryla), což je slušný přetlak.

„Ale příliš nechci mluvit o tom, jestli budeme hrát na jednoho, dva nebo tři útočníky. V tuhle chvíli jsme rádi, že David Lafata je součástí Sparty. Jeho příchodem se každopádně zvyšuje konkurence," dodává.

Příchod Lafaty může také znamenat odchod jiného letenského bijce. Sparta by v případě kvalitní nabídky ráda zpeněžila Leonarda Kweukeho, dosavadní jedničku v útoku.

David Lafata obléká dres Sparty, která útočníka vykoupila z Jablonce
David Lafata obléká dres Sparty, která útočníka vykoupila z Jablonce

Na uspokojivou nabídku letenské vedení zatím stále čeká. Pokud Kweuke zůstane, Lavička pravděpodobně vsadí na něj v tandemu s Lafatou.

Na podzim se vedle Kweukeho náramně chytil Václav Kadlec, do svého zranění prožíval možná nejlepší období dospělé kariéry. Dvacetiletému talentu svědčí místo pod hrotem, kde se mu dařilo už v tandemu s Bonym Wilfriedem.

Kvůli velké konkurenci by se Kadlec musel přesunout na pravý kraj zálohy, méně oblíbenou pozici. Mladý sparťan už několikrát zopakoval, že nejlépe se cítí v útoku, nikoliv na straně hřiště.

Kdo tedy bude s Lafatou nastupovat v útoku?

Konkurenti Davida Lafaty ve Spartě
Leonard KWEUKE (25) Kameruncův odchod je velmi pravděpodobný. Sparta jen čeká na lukrativní nabídku.

Václav KADLEC (20) První favorit na místo parťáka Davida Lafaty ve sparťanském útoku.

Bekim BALAJ (21) Albánský mladík na podzim fungoval jako spolehlivý náhradník. Tak to zůstane.

Tomáš PŘIKRYL (20) Malý technik se lépe cítí na okraji zálohy. Ve středu si poranil koleno.

Jiří SKALÁK (20) Říkají mu Wayne Rooney, ale góly zatím nedává. Proto půjde na hostování.

Roman BEDNÁŘ (29) Bývalý reprezentant zatím se Spartou jen trénuje, smlouvu ještě nedostal.
 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud