Podobné fauly posoudil sudí jinak. Plzni penaltu pískl, Teplicím ne

Autor: pj
0
Chci koupit Hradec. Dluhy jsou nesmysl, říká Ulich
Vecheta proti Spartě dvakrát na hraně, ČK pro Tanka správně. Liberec měl mít penaltu

Plný stadion, úžasná atmosféra, super fotbal. Ale i fantastický zápas měl svoji slabinu – rozhodčího. Teplická Stínadla viděla dva totožné penaltové zákroky, ale zahrával se pouze jeden pokutový kop. To, co sudí Jiří Jech odpískal Viktorii Plzeň, označil na teplické straně za simulování.

Hosté:

Domácí: Slavík – Matula (C), Hošek, Klein, Krob – Nivaldo, Ljevakovič, Vachoušek (78. Táborský), Litsingi, Salami – Mahmutovič (90+3. Jindráček).

Hosté: Kozáčik – Limberský, Řezník (83. Wágner), Procházka, Čišovský – Hořava, Horváth (C), Kovařík (74. Ďuriš), Kolář, Rajtoral – Bakoš (74. Tecl).

Domácí: Pechatý, Kaufman, Krátký, Čajič, Táborský, Jindráček

Hosté: Bolek, Hubník, Hejda, Petržela, Tecl, Ďuriš, Wágner

Domácí: Salami, Mahmutovič, Klein

Jech – Urban, Pilný

Na Stínadlech, Teplice

16 180 diváků

Jak se řekne penalta, plzeňští fotbalisté prchají od míče. Jde o novodobé prokletí západočeského týmu, které ho připravuje o body. V minulém zápase neuspěl Pavel Horváth a Plzeň remizovala se Slavií 1:1. V neděli večer v Teplicích nevyšel ani pokus Marka Bakoše, kterého vychytal gólman Slavík.

Penaltě předcházel nedovolený zákrok Martina Kleina, který nešikovně zatáhl za dres Františka Rajtorala. I když svému pádu docela pomohl, teplický stoper si počínal nezkušeně. Rajtoral mu nejprve pláchl, a pak ucítil Kleinovu ruku na svých zádech.

Jenže moment, který naštval plná Stínadla ještě víc, přišel o chvíli později. Při útoku Teplic došlo k zcela totožnému zákroku na Aidina Mahmutoviče, jenž byl evidentně přidržen. Potvrdil to i opakovaný záznam.

Tepličtí fotbalisté slaví zaslouženou výhru nad mistrovskou Plzní

Co na to sudí Jech? Penaltu neodpískal a navrch ukázal Mahmutovičovi žlutou kartu za simulování. "Penalta se měla pískat podobně jako při předchozí situaci," měl jasno v přímém přenosu Robert Henn, pravidlový expert TV Fanda.

Důvod k nespokojenosti měli domácí také před přestávkou. To když hlavní arbitr nepovolil Teplicím v nastavení rozehrát rohový kop a první poločas ukončil. Jecha okamžitě obklopilo hejno Severočechů a zachvát vzteku chytil i trenéra Zdeňka Sčasného.

"Šlo o necitlivé rozhodnutí. Většinou se podobné situace nechávají dohrát," dodal Henn.

O to víc si fotbalisté Teplic vychutnali konečné vítězství 1:0. V 73. minutě se trefil Nivaldo a posunul svůj tým na druhé místo v tabulce Gambrinus ligy. Plzeň se propadla na třetí příčku.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.