Těžká rána pro Slavii. Na úvod jara prohrála v Olomouci 1:5

Autor: iSport.cz
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Slavie na úvod jarní části první ligy utrpěli v Olomouci debakl 1:5. Za Sigmu se při svých debutech dvakrát prosadili Slovák David Depetris a Tomáš Zahradníček, jenž přidal i dvě asistence. Přesně mířil také Martin Pospíšil, za hosty snížil Francouz Damien Boudjemaa.

Pražané, kteří dohrávali utkání 17. kola bez vyloučeného Milana Nitranského, zůstávají bod od sestupového pásma. Hanáci přerušili šestizápasovou sérii bez vítězství.

Slavia začala na Andrově stadionu aktivně, ale do vedení šli v osmé minutě domácí. Plšek na hranici pokutového území přistrčil míč Zahradníčkovi, který nepovedeným centrem překonal gólmana Rakovana.

Za čtyři minuty už vedla Olomouc o dvě branky. Pospíšil našel Depetrise, který se v šestnáctce obtočil okolo Škody a přesně zakončil. Slovenský útočník argentinského původu přitom Hanáky definitivně posílil až v pátek.

Aleš Škerle z Olomouce (vpravo) a Damien Boudjemaa ze Slavie.

Hosté se snažili zareagovat na nepříznivý vývoj a prezentovali se šancemi Necida a Vošahlíka. V obou případech si však bez větších problémů poradil brankář Zlámal.

Povedenou půlhodinu Sigma podtrhla třetím gólem. Zahradníček sklepl hlavou míč Depetrisovi a ten i svou druhou velkou příležitost chladnokrevně proměnil. Slovenský reprezentant mohl před pauzou zkompletovat hattrick, ale jeho střelu z dálky zneškodnil Rakovan.

Domácí v nastavení prvního poločasu znovu rozebrali obranu Slavie a čtvrtý zásah přidal po další Zahradníčkově asistenci Pospíšil.

Slavia nerezignovala a osm minut po pauze snížila. Další ligový debutant Boudjemaa napřáhl z téměř třiceti metrů a ranou k tyči zaskočil Zlámala. Naději hostů na případný zvrat ale v 69. minutě zmenšil Nitrianský, jenž za šlapák na Javůrka musel po druhé žluté kartě ze hřiště.

Tři minuty před koncem dokonal debakl Slavie svým druhým gólem Zahradníček, když hlavou zužitkoval Pospíšilův centr. "Sešívaní" v Olomouci prohráli pátý z posledních šesti ligových duelů.

SK Slavia Praha

Domácí: 8. Zahradníček, 12. Depetris, 29. Depetris, 45+1. Pospíšil, 87. Zahradníček

Hosté: 54. Boudjemaa

Domácí: Zlámal – Varadi, Svozil, Šindelář, Škerle (C) – Zahradníček, Fall, Pospíšil, Javůrek (86. Karaš) – Plšek (58. Houska), Depetris (88. Chorý).

Hosté: Rakovan – Nitrianský, Škoda, Neves, Zmrhal – Vošahlík, Lička (46. Smejkal), Piták (C) (90+1. Hrubý), Gecov, Boudjemaa – Necid.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.