Plzeň vyhrála na Julisce 3:0 a stíhá Spartu. Ztrácí pět bodů | iSport.cz
5. dubna 2014 • 22:05

Plzeň vyhrála na Julisce 3:0 a stíhá Spartu. Ztrácí pět bodů

Autor: ČTK, rjm
0
Liberec - Mladá Boleslav: Krásná akce! Pešek nabral rychlost, vyhnul se Šedovi a domácí vedli 1:0!
Hoftych: Jsme, kde jsme chtěli být. Důležitý bude teď los

Stíhací jízda pokračuje. Fotbalisté Plzně vyhráli v sobotu večer v utkání 23. kola Gambrinus ligy na Julisce jasně 3:0 a ztrácejí nyní na Spartu pět bodů. Letenští mají ale zápas na půdě Slovácka k dobru.

Na Julisce v první půli otevřel skóre Stanislav Tecl a po změně stran zvýraznili vedení Daniel Kolář s Milanem Petrželou. Zatímco Viktoria vyhrála šesté soutěžní utkání za sebou, Dukla v lize prohrála v pátém z posledních šesti kol.

V záloze Plzně stejně jako v minulém ligovém utkání s Libercem (6:0) nastoupil talentovaný Slovák Hrošovský místo kapitána Horvátha, který začal na lavičce.

Západočeši zlomili odpor domácí obrany v 18. minutě. Tecl v šestnáctce nahrál Hrošovskému, od něho se míč odrazil zpět k nejlepšímu střelci Viktorie a ten zblízka lehce zakončil. Tecl v domácí soutěži skóroval podeváté v sezoně.

Takřka vzápětí mohl vyrovnat Pospěch, ale sám před brankářem Kozáčikem promáchl ideální nahrávku od Bergera. Dukla převzala iniciativu a mistrovský tým sevřela. Po rohových kopech nejprve volný Mareš ideálně netrefil míč a později Romera mířil nad.

Krátce před pauzou mohl pojistit plzeňské vedení Tecl, jenž si naběhl na centr Kovaříka a střelou ve skluzu otřel břevno.

Plzeň začala i druhý poločas velkou šancí, jenže Hořava po přistrčení od Koláře zamířil vedle tyčky. Ale v 50. minutě už se hosté radovali. Hrošovský krásným pasem za obranu vyzval Koláře a záložník Viktorie před gólmanem Radou nezaváhal.

Za devět minut přidali hosté třetí branku. Do Kovaříkova centru zleva se položil Petržela a povedeným volejem zamířil ke vzdálenější tyči. Viktoria si už závěr utkání pohlídala a Dukle nedala šanci na snížení, naopak Hořava zblízka nepropálil Radu.

Pražané západočeského soupeře v lize neporazili ani na šestý pokus a doma mu podlehli i ve třetím zápase.

23. kolo první fotbalové ligy:
Dukla Praha - Viktoria Plzeň 0:3 (0:1)
Branky: 18. Tecl, 50. Kolář, 59. Petržela. Rozhodčí: Franěk - Gallo, Pochylý. ŽK: Matěj Hanousek (Dukla). Diváci: 3250.

Dukla: Rada - Romera, Štetina, Božič, Matěj Hanousek - Koval, Gedeon, Hlinka (89. Ouedraogo) - Berger, Pospěch (81. Marek), Mareš (69. Engelmann). Trenér: Kozel.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Procházka, Limberský - Hrošovský, Hořava (86. Horváth) - Petržela (71. Štípek), Kolář, Kovařík - Tecl (81. Wágner). Trenér: Uhrin ml.

Hosté: 18. Tecl, 50. Kolář, 59. Petržela

Domácí: Rada – Romera, Božič, Štětina, Mat. Hanousek – Hlinka (88. Ouedraogo), Gedeon (C), Kovaľ – Berger, Pospěch (81. J. Marek), Mareš (69. Engelmann).

Hosté: Kozáčik – Řezník, Hejda, Procházka, Limberský (C) – Petržela (71. Štípek), Hrošovský, Kolář, Hořava (86. Horváth), Kovařík – Tecl (80. Wágner).

Zápas Dukla - Plzeň jsme sledovali ONLINE od 20:15 ZDE

Fanoušci Viktorie Plzeň vytasili na Julisce i transparent, za který by se měli stydět.

0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.