Burkina Faso po penaltách vyřadila Kangův Gabon, dál jde i Tunisko

0
SESTŘIH z MS: USA - Švédsko 3:2pp. Gaudette řídil výhru dvěma góly
Cizinec ve Spartě? Jednou stačilo, hlásí Lafata. Podle Bednáře je problém jinde

Fotbalisté Burkiny Faso vyřadili na africkém Poháru národů Gabon po dramatickém penaltovém rozstřelu a postoupili do čtvrtfinále. Po normální hrací době i prodloužení skončil duel 1:1. Rozhodnutí přinesla až devátá série pokutových kopů, na něž Burkina Faso vyhrála 7:6. V boji o semifinále vyzve Tunisko, které porazilo Nigérii 1:0.

Kapitán Burkiny Faso Bertrand Traoré neproměnil v 18. minutě penaltu, o deset minut později ale poslal svůj tým do vedení. Gabon hrál od 67. minuty bez vyloučeného Obissy, přesto v nastavení díky vlastnímu gólu Guiry srovnal.

V prodloužení další branka nepadla, a tak rozhodly penalty. Jedním ze tří neúspěšných exekutorů Gabonu byl i někdejší záložník pražské Sparty Kanga.

Vítězství Tuniska zařídil krátce po začátku druhého poločasu střelou zpoza vápna kapitán Msákní. Nigérie hrála od 64. minuty bez vyloučeného Iwobiho. Tunisané soupeři oplatili prohru z utkání o bronz z minulého šampionátu.