Šok na mistrovství Afriky! Obhájci z Alžírska končí už ve skupině

Autor: ČTK, adl
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Alžírska prohráli na africkém Poháru národů i závěrečný duel skupiny E s Pobřežím slonoviny 1:3 a jako obhájce trofeje překvapivě končí v základní části. Naopak „Sloni“ udrželi neporazitelnost a prošli do osmifinále z první příčky. Vedle nich jde dál také druhá Rovníková Guinea, jež porazila 1:0 Sierru Leone.

Zaváhání hráčů Sierry Leone potěšilo Komory. Ty si na jejich úkor zajistily postup do osmifinále z tabulky týmů na třetích místech, neboť získaly ve skupině C o bod víc. Do osmifinále míří také Mali, které porazilo Mauritánii 2:0 a vyhrálo se sedmi body skupinu F. Druhá byla o skóre Gambie, která zdolala Tunisko 1:0, postupují ale oba.

Alžířané, kteří na turnaji remizovali se Sierrou Leone (0:0) a prohráli s Rovníkovou Guineou (0:1), inkasovali v klíčovém utkání s Pobřežím slonoviny ve 22. minutě, kdy se trefil záložník Kessie z AC Milán. Do přestávky se prosadil také Ibrahim Sangare a ve druhém poločase přidal třetí branku Pepe.

Trápení úřadujících šampionů potvrdil po hodině hry kapitán Mahrez, který z pokutového kopu trefil pravou tyč. První a jedinou branku Alžírska na turnaji sice vstřelil v 73. minutě Bendebka, víc už ale jedni z hlavních favoritů soutěže nestihli. Naopak v nastaveném čase přidal další gól „Slonů“ Haller, jeho branka však po konzultaci s videem neplatila.

Pobřeží slonoviny si poradilo s Alžírskem a ovládlo skupinu E

Alžírsko vypadlo v základní skupině z pozice obhájců trofeje podruhé v historii. Poprvé se mu podobné překvapení přihodilo před 30 lety. Pobřeží slonoviny vyzve v osmifinále Egypt.

Druhou příčku obsadila Rovníková Guinea, jež vyhrála nad Sierrou Leone díky Ganetově trefě 1:0 a utká se ve vyřazovací fázi s Mali. To pro změnu porazilo v závěru základní části Mauritánii 2:0 a díky lepšímu skóre vyhrálo skupinu F.

O jednu vstřelenou branku méně měla Gambie, která zdolala Tunisko 1:0. „Orli z Kartága“ nevyužili v závěru první půle výhodu pokutového kopu, Džazírího střelu zneškodnil brankář Gaye. Naopak v nastaveném čase druhé půle překonal jejich obranu střídající Jallow.

Gambie se v osmifinále střetne s Guineou. Tunisko, jež postoupilo díky třem bodům z tabulky třetích míst, vyzve dosud stoprocentní Nigérii.