Toko Ekambi poslal Kamerun na domácím šampionátu do semifinále

0
V čem se Pardubice zlepšily? Pánik - bez komentáře. Marinčin by chyběl hodně
Sport Magazín a otevřená zpověď fotbalisty Martina Fenina

Fotbalisté hostitelského Kamerunu a Burkiny Faso jsou prvními semifinalisty mistrovství Afriky. Pětinásobní šampioni porazili v úvodním čtvrtfinále v Douale překvapení turnaje Gambii 2:0. O výhru se dvěma góly v rozmezí sedmi minut ve druhém poločase postaral Toko Ekambi. Burkina Faso vyřadila po výhře 1:0 Tunisko.

Kamerunci se ve středečním semifinále utkají s vítězem nedělního čtvrtfinálového duelu mezi Egyptem a Marokem. Burkina Fasso narazí na lepší tým z dvojice Senegal - Rovníková Guinea.

Pro Gambii skončilo nečekané tažení turnajem, v němž v základní části zdolala mimo jiné Tunisko a v osmifinále vyřadila Guineu. Proti Kamerunu ale drželi svěřenci belgického trenéra Toma Saintfieta šanci jen do 50. minuty. Pak se čtvrtou a pátou brankou na šampionátu prosadil útočník Lyonu a zápas rozhodl.

Burkině Fasso vystřelil postup devatenáctiletý Dango Ouattara, který se trefil ve třetí nastavené minutě prvního poločasu. Jediný střelec zápasu pak musel v závěru předčasně ze hřiště poté, co v 83. minutě dostal červenou kartu za faul loktem. Jeho spoluhráči ale těsnou výhru uhájili.

Hosté: 50. Toko Ekambi, 57. Toko Ekambi

Domácí: Gaye – Sonko Sundberg (84. Ceesay), Gomez, O. Colley, Jagne (55. Modou Barrow), Touray – Bobb, S. Marreh (83. B. Jobe), Janko (55. E. Darboe), Badamosi (55. E. Colley) – Musa Barrow.

Hosté: A. Onana – Castelletto, Ngadeu, Tolo – Fai (84. Mbaizo), Hongla (81. Kunde Malong), Anguissa (87. Neyou), Gouet, Ngamaleu (88. Bassogog) – Toko Ekambi (80. N'Jie), Aboubakar.

Domácí: Jobe, Darboe, Ngum, Colley, Jobe, Adams, Darboe, Sanneh, Barrow, Sohna, Ceesay, Mbye

Hosté: Efala, Epassy, Onguéné, Bassogog, Kunde Malong, Mbaizo, Siliki, Neyou, N'Jie, Choupo-Moting, Oyongo, Ganago

Domácí: Sonko Sundberg, Modou Barrow, Gaye

Hosté: Ngadeu

Ndabihawenimana – Ibrahim, Tiama

Stade Omnisport de Douala, Douala

Domácí: 45+3. Dango Ouattara

Hosté:

Domácí: Koffi (C) – Kaboré, S. Ouattara, E. Tapsoba, Yago – Guira, B. Touré – Sangaré, Bayala, Dango Ouattara – Djibril Ouattara (72. Konaté).

Hosté: ben Saíd – Dräger, Ifa, Brún, Haddadí (46. Maalúl) – Slímán (46. Slití), Schirí (84. Rafia), Lajdúní – Msákní (C), Džazírí (75. Džebálí), Chazrí.

Domácí: Sawadogo, Ouédraogo, Ouédraogo, Nikiema, Simporé, Sanogo, Traoré, Traoré, Bandé, Malo, Konaté, Tapsoba

Hosté: Dahmán, Džemal, ben Romdán, Šaalálí, Slití, Rafia, Medžbrí, Mathlúthí, Reqíq, Džebálí, Maalúl, Cháwí

Domácí: Koffi, E. Tapsoba, Bayala, Dango Ouattara (č), Bandé

Hosté: Lajdúní

Bondo (BOT) – Marengula (MOZ), Cheruiyot (KEN)

Stade Omnisport Roumdé Adjia, Garoua

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.