25. ledna 2022 • 12:55

VIDEO: Děsivé záběry z Kamerunu. Před stadionem ušlapali osm fanoušků

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
5
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Pád Sparty očima redaktorů Deníku Sport. Podepíše v Praze Varaďa?
Finále snů v Chance lize. Dokoná Zlín pohádku à la St. Louis a rozhodne faktor Gazda?
VŠECHNA VIDEA ZDE

V pondělní tlačenici u stadionu v Yaoundé před osmifinále mistrovství Afriky mezi fotbalisty domácího Kamerunu a Komor zahynulo osm lidí. Dalších 38 fanoušků utrpělo zranění. Oznámila to kamerunská vláda. Okolnosti tragédie vyšetřuje Africká fotbalová konfederace.„Snažíme se zjistit další podrobnosti o tom, co se stalo. Jsme neustále ve spojení s kamerunskou vládou a organizačním výborem,“ uvedla konfederace v prohlášení.

Podle agentury Reuters se pořadatelé rozhodli po slabých návštěvách v úvodu turnaje přilákat na zbrusu nové stadiony vybudované kvůli šampionátu více fanoušků. Zorganizovali hromadnou dopravu a rozdávali volné vstupenky.

Agentura AP v pondělí uvedla, že podle fotbalových funkcionářů se na stadion Olembé snažilo dostat asi 50 tisíc fanoušků. Aréna má kapacitu 60 tisíc míst, kvůli opatřením proti šíření koronaviru však byla snížena na 80 procent.

Kamerun porazil nováčka afrického šampionátu Komory 2:1 a zajistil si postup do sobotního čtvrtfinále proti Gambii.

Vstoupit do diskuse
5

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Zemřel PeléFotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Skupina F
Články odjinud


Články odjinud