Šmicer zůstane, po omluvě Rosického ho Pelta nevyhodí | iSport.cz
Karel Häring
21. listopadu 2011 • 10:48

Šmicer zůstane, po omluvě Rosického ho Pelta nevyhodí

TOP VIDEA
Trpišovský: Součkův přestup? Tomáš se směje víc než dřív. Chválil Oscara Trpišovský: Součkův přestup? Tomáš se směje víc než dřív. Chválil Oscara
Dočkal po návratu: Malý zázrak, vyhráno ještě ale nemám Dočkal po návratu: Malý zázrak, vyhráno ještě ale nemám
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO - Žádné hlavy za skandální oslavy fotbalových reprezentantů podle informací portálu iSport.cz padat nebudou. Miroslav Pelta, předseda FAČR, chce navrhnout všem aktérům podmíněné tresty. Pomohla k tomu včerejší omluva kapitána reprezentace Tomáše Rosického.Dnes dopoledne se sešel výkonný výbor, aby projednal chování českých reprezentantů, kteří minulý týden po postupu na EURO 2012 na letišti v Podgorici vulgárně uráželi Radka Druláka, jenž je předtím kritizoval, a během cesty si poničili týmové obleky.

Na zasedání výkonného výboru přišel Vladimír Šmicer, manažer týmu, jenž vysvětloval, proč nedokázal zabránit těmto excesům. Ještě o víkendu se zdálo, že jeho dny ve funkci jsou zpečetěny (v zákulisí se mluvilo o Jozefu Chovancovi) ovšem podle posledních informací už Pelta na jeho odvolání netrvá.

Podle zdrojů deníku Sportu první muž českého fotbalu kontaktoval nejzkušenější hráče týmu Tomáše Rosického a Petra Čecha a celou záležitost s nimi konzultoval.

„Dohodli se, že když se omluví, nebude se nikdo vyhazovat a všichni dostanou podmínku,“ sdělil iSport.cz dobře informovaný zdroj.

S tím koresponduje fakt, že včera večer vyšla prostřednictvím ČTK zpráva, v níž se kapitán týmu Rosický omluvil za chování mužstva. „Emoce zvítězily nad rozumem,“ řekl mimo jiné.

Nicméně Šmicer a spol. zatím nemají setrvání ve funkci jisté. Peltův návrh ještě může přehlasovat výkonný výbor, v němž má ovšem nový předseda se svými spojenci těsnou většinu.

Jasněji bude už dnes po obědě.

Porada vedení. Manažer reprezentace Vladimír Šmicer (uprostřed) konzultuje s hlavním trenérem Michalem Bílkem (vpravo) a jeho asistentem Františkem Komňackým.
Porada vedení. Manažer reprezentace Vladimír Šmicer (uprostřed) konzultuje s hlavním trenérem Michalem Bílkem (vpravo) a jeho asistentem Františkem Komňackým.

 
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud